44.200.86.95
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Sostinės vaikų ir jaunimo centras
Data
2022-11-28
Šaltinis

5 priežastys, kodėl verta lankyti būrelius paauglystėje

Autorius
Sostinės vaikų ir jaunimo centras
Data
2022-11-28

5 priežastys, kodėl verta lankyti būrelius paauglystėje

Papildomi būreliai ir užsiėmimai atveria duris naujoms patirtims ir praturtina laisvalaikį vertingais įgūdžiais. Kiekvienas galime išsirinkti sau tinkantį būrelį nepaisant mūsų amžiaus ar mėgiamų veiklų. Neformaliuose būreliuose išmoksti naujų dalykų, stiprėji fiziškai ir psichologiškai bei lavini savo bendravimo įgūdžius.

Sostinės vaikų ir jaunimo centras pataria, paauglystėje lankyti būrelius verta dėl kelių pagrindinių priežasčių:

Kelias į naujų veiklų pažinimą

Neformaliojo ugdymo veiklos yra puikus būdas pažinti dar neatrastas sritis. Greičiausiai  jau turi vienokią ar kitokią būrelių lankymo patirtį, todėl pats gali nuspręsti, kuo norėsi užsiimti toliau. Neišbandytų veiklų pasirinkimas leidžia eksperimentuoti ir suprasti, ar ši veikla yra tavo pašaukimas.

Formalusis ugdymas mokykloje dažniausiai neaprėpia visų įmanomų veiklos sričių, todėl būreliai yra suteikia galimybę išbandyti save kitoje aplinkoje, atrasti naujus pomėgius. Mokymosi mokykloje metams įpusėjus arba einant į pabaigą galvoje pradeda kirbėti klausimai, ką reikės veikti pabaigus mokyklą? Papildomi užsiėmimai leidžia dar labiau pažinti save, o galbūt ir atrasti savo karjeros kelią.

Socialinių įgūdžių tobulinimas

Neformalaus ugdymo užsiėmimuose bendravimo forma dažnai yra laisvesnė nei mokykloje, pamokų metu, todėl juose gali komunikuoti labiau atsipalaidavęs, būti tikruoju savimi. Į būrelius susirenka tam tikros srities mėgėjai, o tai jau savaime sukuria visus vienijančią bendravimo temą. Šiuose užsiėmimuose gali lengviau rasti bendraminčių draugų. Taip pat, dažniausiai būreliai vyksta nedidelėmis grupėmis, kas sukuria ir skatina artimesnį bendravimo ryšį.

Geresni rezultatai mokykloje

Papildomų užsiėmimų lankymas gerina akademinius rezultatus mokykloje. Neformalusis ugdymas lavina kantrybę, susikaupimą, mažina įtampą ir padeda perkelti mintis nuo mokslų mėgiamų hobių link. Taip pat, lankydami edukacines veiklas ir jose tobulėdami, šiuos įgūdžius vėliau pritaikysite ir pamokų metu.

Pasitikėjimo savimi didinimas

Dažniausi siekiai lankant papildomus užsiėmimus yra tobulėti savo pomėgių srityse ar išlavinti naujus įgūdžius, kurie domina. Tobulėdami mėgiamose srityse ir matydami teigiamus rezultatus suprasite, kad kai kuriuos dalykus galit daryti geriau nei kiti. Savęs tobulinimas ir tikslų pasiekimas didina pasitikėjimą savimi bei aukština savivertę. Tai praverčia ne tik būrelių metu, bet ir už jų ribų – jautiesi drąsesnis, komunikabilesnis bei atviresnis nepažintoms situacijoms.

Fizinės ir psichologinės savijautos gerinimas

Užsiėmimai reikalaujantys fizinio aktyvumo, tokie kaip sporto treniruotės, šokiai ar gimnastika, lavina kūną ir priverčia judėti mėgiamu formatu. Sportuoti kūno kultūros pamokose gali pabosti, tačiau tai nereiškia, kad kitos aktyvios veiklos irgi bus nepiimtinos. Svarbu yra atrasti sau patrauklią sritį, kuri lavintų fizines galimybes. Tai yra ypač aktualu paaugliams, kai žaidimus kieme su draugais ima keisti kompiuterių ir telefonų ekranai.

Neformaliojo švietimo veiklos gali ugdyti ne tik fizinius gebėjimus, bet ir gerinti psichologinę sveikatą. Užsiėmimas savo mėgstama veikla mažina stresą, skatina laikytis rutinos, atitraukia nuo telefonų ekranų, priverčia susikaupti ir gerina koncentraciją.

Lankymasis neformaliojo švietimo veiklose neabejotinai atneša daugiau naudos nei praradimų. Būrelių metu įgaunate naujų įgūdžių, gerinate komunikavimo gebėjimus, pasitikėjimą savo jėgomis, fizinę bei psichologinę sveikatą, o dar ir mokymosi rezultatai gerėja.

Šaltinis