Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
„LT Big Brother“ – savanoriška profesinės mentorystės programa lietuviams visame pasaulyje. Jos tikslas – į tandemus suburti ir neformaliai asmeniškai bendraujant perduoti įvairiose profesinėse srityse įsitvirtinusių lietuvių profesionalų („Big Brothers / Sisters“) žinias ir patirtį dar kopiantiems karjeros laiptais ar keičiantiems profesines sritis jaunuoliams („Small Brothers / Sisters“) įvairiuose pasaulio regionuose.
KAM SKIRTA?
Paskutinio kurso studentams, jauniems profesionalams, karjeros sritis keičiantiems profesionalams, gyvenantiems Lietuvoje ar svetur.
KADA? KAIP? KUR?
Paraiškų priėmimas prasideda kovo mėnesį, „LT Big Brother“ interneto svetainėje. Projektas startuoja gegužės mėnesį ir vyksta iki gruodžio. Atrankos vykdomos vieną kartą per metus.
Mentoriai yra suskirstyti į aštuonias regionines grupes pagal tai, kur šiuo metu gyvena ir dirba: Jungtinė Karalystė, JAV, Beniliukso, Skandinavijos valstybės, Lietuva, Airija, Vokietija ir Globalus regionas, apimantis visas kitas pasaulio valstybes.
Studentai ir jaunieji profesionalai iki nurodyto termino siunčia motyvacinius laiškus, gyvenimo aprašymus ir prioriteto tvarka pasirenka iki dviejų pageidaujamų mentorių iš interneto puslapyje pateiktų sąrašų. Būsimieji dalyviai gali rinktis mentorius iš bet kurio regiono.
Užsienio reikalų ministerijos mentorystės programa
Neatlygintina mentorystė studentams Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje ir diplomatinėse atstovybėse.
Neatlygintinos mentorystės tikslai – sudaryti palankesnes sąlygas dalintis įgyta profesine patirtimi ir žiniomis, taip prisidedant prie profesinio tobulėjimo ir diplomatinės tarnybos atvirumo bei patrauklumo didinimo.
KAM SKIRTA?
Asmenims, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose pagal studijų programą arba doktorantūroje.
Lietuvos Respublikos piliečiams, studijuojantiems užsienio valstybių aukštosiose mokyklose.
KADA? KAIP? KUR?
Mentorystė trunka nuo 2 iki 6 mėnesių. Mentorius ir ugdytinis susitinka ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį.
Studentas, pageidaujantis tapti ugdytiniu, ne vėliau kaip 4 savaitės iki neatlygintinos mentorystės pradžios el. paštu pateikia Užsienio reikalų ministerijos Personalo vadybos ir delegavimo departamentui laisvos formos motyvuotą prašymą, kuriame nurodo savo vardą, pavardę, el. pašto adresą, pageidaujamą neatlygintinos mentorystės sritį ir tikslą. Kartu su prašymu studentas pateikia aukštosios mokyklos pažymą, patvirtinančią jo studijas aukštojoje mokykloje. Atsakymas bei kita aktuali informacija kandidatui išsiunčiami el. paštu per 10 darbo dienų.
SUSIDOMĖJOTE?
Skelbimai apie mentorystę pateikiami Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje www.urm.lt
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kviečia magistro studijų programų studentus ar baigusius studijas ne vėliau kaip prieš 1 metus dalyvauti Diplomatinės tarnybos talentų programoje ir, bendradarbiaujant su patyrusiais diplomatais, susipažinti su diplomatinės tarnybos veiklos įvairiapusiškumu ir užduotimis, geriau pažinti diplomato profesiją, dalyvauti tarptautinėje tinklaveikoje, konferencijose ir susitikimuose, prisidėti prie globalių problemų sprendimo, tobulėti, pagilinti žinias pasirinktose temose ir tuo pat metu įgyti naudingą darbinę patirtį.
KAM SKIRTA?
Lietuvos Respublikos piliečiams;
mokantiems valstybinę lietuvių kalbą;
šiuo metu studijuojantiems magistro studijų programoje (atrankoje gali dalyvauti ir tie pretendentai, kuriems po bakalauro ar magistro studijų baigimo yra praėję ne daugiau kaip 1 metai);
turintiems aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą;
mokantiems anglų kalbą – ne žemesniu kaip pažengusio vartotojo B2 lygiu;
atitinkantiems Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti arba susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „slaptai“.
Kilus klausimų, kviečiame kreiptis el. paštu talentai@urm.lt
Darbo mobilumo programa EURES Targeted Mobility Scheme (TMS)
EURES yra Europos darbo institucijos (ELA) įsteigto Europos koordinavimo centro koordinuojamas valstybinių užimtumo tarnybų bendradarbiavimo tinklas. Jo paskirtis – užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalyse narėse bei Šveicarijoje.
Ieškantys darbo asmenys gali gauti tiesioginę finansinę paramą, kuri gali apimti:
išmoką kelionei į pokalbį dėl darbo (kelionės ir apgyvendinimo išlaidoms, atsižvelgiant į atstumą iki darbdavio);
kalbos kursų išlaidas;
persikraustymo išmoką (dydis nustatomas atsižvelgiant į tikslo šalį);
kvalifikacijų pripažinimą;
išmoką šeimos persikėlimui (dydis nustatomas atsižvelgiant į tikslo šalį);
papildomą išmoką kelionei kandidatams, kurie turi specialiųjų poreikių ir (arba) yra iš ES atokiausių regionų.
KAM SKIRTA?
asmenims nuo 18 metų;
asmenims, persikeliantiems iš Europos Sąjungos šalies narės, Islandijos arba Norvegijos (jų piliečiams arba teisėtai gyvenantiems bet kurioje iš šių šalių) ir norintiems įsidarbinti kitoje iš minėtų šalių, išskyrus šalį, kurioje gyvena;
turintiems bet kokią kvalifikaciją ar darbo patirtį.
Jeigu turite klausimų arba norite dalyvauti programoje „EURES Targeted Mobility Scheme (TMS)“, susisiekite su Lietuvos EURES konsultantais el. paštu eures@uzt.lt