100.26.176.111
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Adrija Alikauskaitė
Data
2024-04-04

Jaunimo laisvalaikis sportuojant

Autorius
Adrija Alikauskaitė
Data
2024-04-04

Jaunimo laisvalaikis sportuojant

Bendraklasių rate dažnai diskutuojame apie tai, kaip leidžiame laisvalaikį. Išgirstu įvairiausius atsakymus: nuo tų, kurie įkvepia, iki tų, kurie priverčia susimąstyti – kas jaunam žmogui šiandien iš tiesų aktualu? Dažnai ir pati susimąstau, koks yra populiariausias laisvalaikio praleidimo būdas, kurį renkasi mano mokyklos jaunuoliai? Atlikta apklausa gimnazijoje man atskleidė, jog didžioji dauguma (netgi 42%) kaip savo laisvalaikio praleidimo būdą renkasi sportą.

Tokie skaičiai leidžia suvokti, jog šiomis dienomis jaunimui iš tiesų sportas yra aktualus. Kai kurie žiūri rungtynes, kiti patys įsitraukia į įvairiausias fiziškai aktyvias veiklas. Draugų rateliuose tikrai galime ne kartą nugirsti pašnekesius apie treniruočių tvarkaraščius ar rungtynių rezultatus. Tad automatiškai kyla klausimas: kodėl jaunimui svarbu sportuoti?

Man pačiai sportas yra labai aktuali tema. Todėl ieškodama atsakymo į šį klausimą, apklausiau savo karatė trenerį Tomą, „Shori“ klubo įkūrėją bei įmonės „Lets join the fight together“ asociacijos vadovą. Jis yra mano gyvenimo įkvėpimas, nuolat mokinantis kaip reikia nepasiduoti ir judėti tolyn. Tai be galo talentingas žmogus, nuolat atnešantis šviesos į tavo gyvenimą net tamsiausiomis jo akimirkomis. Tad jeigu ir Jums kyla klausimas, kodėl jauno žmogaus gyvenime sportas turėtų būti svarbus, kviečiu skaityti interviu ir atrasti atsakymą!

 

Tomai, nuo kelerių metų pradėjote sportuoti?

– Sportuoti pradėjau nuo devynerių metų.

Kokia Jūsų sporto istorija? Ar karatė Jūsų pirmasis sporto pasirinkimas?

– Ne, mano pirmasis sportas buvo dailusis čiuožimas, tuomet pramoginiai šokiai ir tik tada karatė.

Koks įdomus kelias mylimo sporto link! Tad kodėl pasirinkote būtent karatė?

– Iš tiesų, mano draugas sportavo, lankė karatė treniruotes, todėl mane pasikvietė prisijungti.

Ar tai yra Jūsų pagrindinė gyvenimo veikla, ar tik hobis?

– Paskutinius penkerius metus tai yra pagrindinė mano gyvenimo veikla, tuo tiktai ir užsiimu, vesdamas treniruotes. Visgi, tai yra ir mano hobis. Šis sportas visada buvo mano pomėgis, tik kiekvienam žmogui reikia laiko suprasti, kad hobis gali būti ir tavo darbas.

Kokia dažniausiai amžiaus grupėje vaikai pradeda sportuoti?

– Turbūt dažniausiai pradinukai, nuo šešerių iki aštuonerių metų.

O kaip manote, kodėl reiktų paaugliams sportuoti?

– Sakyčiau, labai paprastas atsakymas – tai yra sveika. Fizinis aktyvumas, judėjimas ir sportas padeda sveikatai bei netgi mokymuisi. Tai gerina ir smegenų veiklą, nutolina visas ligas. Ypač šiais laikais, kai daug laiko praleidžiame sėdėdami arba laisvą laiką leidžiame prie ekranų, tai fizinis aktyvumas yra neišvengiamas. Jei norime ne tik aklai žiūrėti į ekraną, bet ir turėti sveiką kūną, gražią laikyseną, suaktyvinti smegenų veiklą bei pagerinti mokymosi gebėjimus, tai privalome rinktis sportą, nesvarbu kokį.

O kaip jaunimui atrasti mėgstamą sportą?

– Tiesiog daryti tai, kas Jums teikia džiaugsmą. Paauglių negalima versti veikti, nes jei mes juos versime, tada reiks versti visada. Geriausia, manau, reiktų padėti nukreipti, patarti daryti tai, kas jam patinka, užsiimti sportu, kuris Jums yra malonus ir teikia džiaugsmą, nesvarbu, kokia tai būtų sporto šaka.

Aš pati esu jūsų mokinė ir tikrai man svarbu ne tik sportuoti, bet ir kurti santykį su Jumis. Ar jums yra svarbu užmegzti ryšį su savo mokiniais, ar labiau užbrėžiate ribą?

– Santykį ar ryšį reikia kurti bet kokiu atveju. Be ryšio nebus ir santykių. Aš manau, kad turi būti grįžtamasis ryšys iš mano mokinių man bei iš manęs jiems. Tačiau riba irgi turi būti. Turime gerbti vieni kitus. Aš turiu gerbti savo mokinius, jie turi gerbti mane. Tik tada galėsim galvoti apie santykius ar apie ryšį, kai bus abipusė pagarba, nes kaip ir pati žinai, mūsų sporte pagarba yra pirmoje vietoje.

Ką galėtumėte palinkėti jaunimui, norinčiam pradėti sportuoti?

– Pradėti! Kuo greičiau – tuo geriau. Kaip ir sakiau, patys turite nuspręsti, pasirinkti. Aš palinkėsiu daryti tai, kas Jums patinka, daryti tai su malonumu, turėti užsidegimą, aistrą bei gerai praleisti laiką, teisingai nukreipti mintis ir energiją ten, kur iš tikrųjų jos reikia.

Noriu padėkoti Tomui už patarimus ir puikias mintis, o aš norėčiau palinkėti nebijoti eksperimentuoti ir atrasti savo mėgstamą sportą!