35.172.230.21
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Brandnomika
Data
2023-11-07

VU Verslo mokykla ir „Western Union Foundation“ skatins domėtis Web3 galimybėmis švietime

Autorius
Brandnomika
Data
2023-11-07

VU Verslo mokykla ir „Western Union Foundation“ skatins domėtis Web3 galimybėmis švietime

Vilniaus universiteto Verslo mokykla (VU VM) ir „Western Union Foundation“ surėmė pečius – kartu Lietuvos švietimo atstovus ir moksleivius kvies domėtis inovacijomis, kurios keičia švietimą. Lapkričio 9 d., Litexpo parodų ir kongresų centre, vyksiančioje konferencijoje „Web3: Impact the Economy“ VU VM drauge su „Western Union Foundation“ organizuos sesiją „Education Prerequisite“. Joje profesionalai, praktikai kalbės apie Web3 galimybes. Mokytojai ir moksleiviai šioje sesijoje galės dalyvauti nemokamai. Taip pat jie galės lankytis „Web3: Impact the Economy“ erdvėje, skirtoje užmegzti naujų ryšių. Svarbu paminėti, kad į renginį kviečiami ir ukrainiečiai vaikai, gyvenantys Lietuvoje.

Web3 – švietimo ateitis

Web3 technologijos siekia interneto vartotojams suteikti daugiau galių nuspręsti, kaip naudojami jų duomenys, kaip saugomas privatumas, sumažinti tarpininkų skaičių ir suteikti daugiau laisvės bei galimybių internete. Tam dažniausiai naudojama blokų grandinės technologija, kuriami skaitmeninės tapatybės sprendimai, siekiama kuo labiau decentralizuoti Web3 aplikacijas ir kt. 

Mokiniams ši technologija taip pat naudinga. Web3 leidžia kiekvienam besimokančiam kontroliuoti savo pažangą ir individualizuoti mokymosi patirtį. Tyrimais nustatyta, kad mokiniai, naudodami virtualią realybę, iki 4 kartų greičiau įsisavina turinį.

Virtuali realybė skatina mokymosi procesą

Pasak VU Verslo mokyklos direktorės dr. Birutės Miškinienės, Web3 yra technologijų junginys, kur virtualūs pasauliai susijungia su metavisata. Tai labai aktualu šiuolaikiniam švietimui, nes sukuriamos galimybės mokytis ir virtualioje realybėje kurti turinį. Atsiranda daugiau galimybių eksperimentuoti, ką mokyklose ne visada įmanoma įgyvendinti. Ypač kalbant apie regionų mokyklas, nutolusias nuo didžiųjų miestų.

„Turint keletą virtualios realybės akinių galima virtualiai atlikti chemijos, fizikos, biologijos eksperimentus ir netgi „apsilankyti“ užsienio šalyse” – sakė dr. Birutė Miškinienė.

VU Verslo mokyklos direktorė taip pat priduria, kad Web3 gali moksleiviams suteikti galimybę žaisti mokantis ir iš to užsidirbti. Turinys, kurį išklauso ar išmoksta mokiniai, gali būti paverčiamas finansine išraiška asmeniškai sau arba komandomis, pavyzdžiui, su klase užsibrėžus bendrą tikslą. Plačiau apie tai bus kalbama lapkričio mėn. vyksiančiame renginyje.

Universiteto ir verslo bendradarbiavimas

„Western Union Foundation“ jau kurį laiką bendradarbiauja su Vilniaus universitetu, investuoja į socialines veiklas. 

 „Trečius metus bendradarbiaujame su VU VM ir jau anksčiau rėmėme kitus renginius. „Western Union“ tęsia socialinę misiją ugdyti talentus Lietuvos mokyklose ir padeda jiems sužinoti apie įvairesnius ugdymo įrankius. Švietimas yra viena svarbiausių „Western Union Foundation“ strateginių krypčių. Bendradarbiavimas su universitetų, kolegijų bei mokyklų jaunaisiais talentais – puiki galimybė paremti naujos kartos specialistus Lietuvoje ir už jos ribų. Prie „Education Prerequisite“ prisidedame ne tik finansiškai – kviečiame mentorius, kurie su mokytojais, dėstytojais dalinsis idėjomis, kaip taikyti technologijas ugdymo procese“, – sakė „Western Union Foundation Lithuania“ prezidentė Simona Ovčarikė.

Didžiausia WEB3 konferencija Baltijos šalyse – lapkričio 9 d. LITEXPO parodų ir kongresų centre.