44.222.189.51
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2022-05-06
Žymės

Šiemet „Investors’ Spotlight“ kokybės ženklu įvertintos 3 programos

Data
2022-05-06

Šiemet „Investors’ Spotlight“ kokybės ženklu įvertintos 3 programos

Ar žinojai, kad „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas gali būti dar vienu indikatoriumi renkantis studijų programą?

Jau septintus metus iš eilės vykdoma iniciatyva siekiama tobulinti darbo rinkai aktualias studijų programas bei stiprinti verslo ir aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą. Kasmetinės iniciatyvos metu atskirų studijų programų turinį, mokymo metodus ir naudojamas priemones vertina ir rekomendacijas teikia Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių atstovai. Darbdaviai noriai dalinasi patirtimi ir praktiniais patarimais, kaip studijų  metu pasiekti geriausių rezultatų bei užtikrinti, kad studentų gebėjimai atitiktų darbo rinkos poreikius. Programoms, kurioms pagal rekomendacijas parengiamas kokybiškas programos turinio bei studijų proceso tobulinimo planas, suteikiamas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas.

Šiemet  programų peržiūros grupėse dalyvavo atstovai iš 14 Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių. Peržiūrėjus tris studijų programas, visoms buvo suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas.

Kokybės ženklą gavo dvi IT programos

„Investors‘ Spotligt“ kokybės ženklu buvo įvertintos dvi Šiaulių informatikos programos – Šiaulių valstybinės kolegijos programa Informacinių sistemų technologijos ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos programa Programų sistemos.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų (ŠPPAR) prezidentas bei „Telia“ Centro ir Vakarų regiono, Verslo sprendimų padalinio vadovas Vytis Lembutis teigia, kad dėl IT srities specialistų rinkoje šiandien vyksta aštri konkurencinė kova, o kartu tai sukuria gerai apmokamas darbo vietas ir didelę pridėtinę vertę visam Šiaurės regionui.

„Iniciatyvos „Investors’ Spotlight“ kokybės ženklo suteikimas aukštųjų mokyklų IT programoms rodo ne tik gilią Šiaulių verslo ir aukštojo mokslo įstaigų bendrystę, bet kartu diktuoja ir regiono profesinės transformacijos kryptį, kuri labai svarbi jaunajai kartai renkantis profesiją. Nuoširdžiai tikiu, kad šie žingsniai – tik geras ilgalaikio pokyčio startas ir turiu vilties, kad ateis diena, kai Šiaulius ir visą Šiaurės regioną galėsime pagrįstai vadinti inžinerinės pramonės ir informacinių technologijų slėniu Lietuvoje“, – dalijasi V. Lembutis.

Studentai, savo grįžtamuoju ryšiu prisidėję prie Informacinių sistemos technologijų programos tobulinimo, džiaugiasi pasirinkę IT studijas Šiaulių kolegijoje ir teigiamai žvelgia į atsiveriančias perspektyvas.

„Perskaičiusi studijų programą kolegijos puslapyje ir pamačiusi, kad kūrybiškumas yra neatskiriama studijų dalis, nusprendžiau mokslus tęsti būtent čia. Merginos dažnai baiminasi stoti į IT sritį, tad pagalvojau, jog man tai bus išbandymas. Šiandien norėtųsi paskatinti ir kitas merginas nepabijoti šių studijų”, – dalinasi studentė Rūta.

Grįžtamąjį ryšį apie studijas pateikęs Arnas sakosi nuo vaikystės linkęs į technologijas. „Kai paskutinėse mokyklos klasėse susipažinau su C++ programavimo kalba, supratau, kad profesinę ateitį norėčiau sieti su būtent IT sritimi. Atsilankymas Šiaulių kolegijoje, siūloma stipendijų programa paskatino mokslus tęsti gimtajame mieste.

Taikomosios matematikos specialistai Kaune

„Investors‘ Spotlight“ dėmesio sulaukė ir KTU Taikomosios matematikos studijų programa. Pasak „Dematic“ EMEA regiono inžinerijos skyriaus personalo vadovės Gintarės Stanikūnienės, po šios programos vertinimo ir priemonių įgyvendinimo, studentai įgaus galimybę rinktis studijų programą, kurioje ugdomos kompetencijos atitiks rinkos poreikius, o paruošiami specialistai bus stiprūs tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu. „KTU Taikomosios matematikos studijų programos studentai turi puikias galimybes  karjeros simuliacijos inžinerijos srityje siekti ir mūsų įmonėje. Prie to labai prisideda tęstinis aukštosios mokyklos ir verslo, įskaitant „Dematic“, bendradarbiavimas. Tikimės ir toliau sėkmingai dirbti su aukštosiomis mokyklomis ir tobulinti studijų programas, atitinkančias tiek studentų, tiek verslo lūkesčius“, – teigia G. Stanikūnienė.

Visą „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklą gavusių studijų programų sąrašą gali rasti čia.

 

„Investors‘ Spotlight“ iniciatyvą įgyvendina užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ kartu su asociacija „Investuotojų forumas“. Iniciatyvos partneriai tiki, kad aukštųjų mokyklų ir verslo bendradarbiavimas studijų procese – studijų praktikų organizavimas, dalyvavimas baigiamųjų darbų kūrime, paskaitų turinio kūrimas, dėstymas – teigiamai veikia studijų kokybę ir padeda įvairių regionų absolventams susirasti aukštos kvalifikacijos darbus. Nuo 2016 m. projekto metu peržiūrėtos 49 studijų programos, o 37 šiuo metu įgyvendinamoms studijų programoms buvo suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas.