18.97.14.90
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Emilija Paleckytė
Data
2024-07-19

Savęs pažinimas santykiuose. Pokalbis su Gabriella Melrose

Autorius
Emilija Paleckytė
Data
2024-07-19

Savęs pažinimas santykiuose. Pokalbis su Gabriella Melrose

Šiame interviu aptarsime santykius su Gabriella Melrose. Temos, kurias nagrinėsime, apims jos požiūrį į santykius, išmoktas pamokas iš pirmųjų santykių bei jos perspektyvą dėl svarbiausių elementų ilgalaikiams ir sveikiems santykiams sukurti. Aptarsime, kokios kliūtys dažniausiai kyla santykiuose ir kaip jų išvengti bei spręsti. Taip pat nagrinėsime klausimus apie draugystę su buvusiais partneriais, bendravimą su nepažįstamaisiais ir patarimus jaunesniems žmonėms, grindžiamus Gabriella patirtimi. Tai bus įdomus tyrimas apie santykių įvairialypumą ir iššūkius, su kuriais susiduria žmonės kiekviename gyvenimo etape.

Kas jūsų nuomone yra santykiai?

Santykiai, mano nuomone, yra ryšys. Tarp sielų, tarp žmonių. Tai gali būti su vienu žmogumi, su kitu žmogumi – tuomet, kai mes dalinamės savo išgyvenimais, nuomonėmis, jausmais ir sukuriame tarpusavio ryšį. Tai yra santykiai.

Ką santykiai reiškia jums?

Būtent tai ir reiškia. Dalintis savo išgyvenimais, jausmais, patirtimi su kitu žmogumi arba žmonėmis, taip pat perimti jų patirti, kad siela galėtų augti bei tobulėti.

Kokias pamokas išmokote iš savo pirmųjų santykių? Ar tai pakeitė jūsų požiūrį į santykius ateityje?

Pirmieji santykiai kiekvieno žmogaus gyvenime supažindina su daugybe pamokų ir išgyvenimų. Tai yra naujų patirčių įgijimas. Kai kuriems žmonėms pasiseka ir pirmieji romantiniai santykiai tampa gyvenimo santykiais. Nepaisant to, dauguma žmonių juos baigia ir juda toliau. Aš pati išmokau labai daug. Pirmiausia supratau, kad ne viskas rožėmis klota ir santykiai nėra tik įkritimas ir maudymasis kažkokiame svajonių pasaulyje. Norint sukurti tvirtus santykius, juos reikia statyti. Reikia mokytis suprasti kitą, prisitaikyti, taip pat suprasti ir analizuoti save. Pirmieji santykiai suteikia daug įžvalgų apie save ir apie pasaulį. Man jie buvo mokomieji.

Ar pastebėjote kokius nors skirtumus tarp pirmųjų ir vėlesnių santykių savo gyvenime?

Žinoma, pastebėjau skirtumus tarp pirmųjų ir tolimesnių santykių, nes žmogus mokosi, auga ir keičiasi. Patys pagrindiniai pokyčiai įvyko pradėjus mano saviugdos kelionę. Kai mes neišmokstame tam tikrų pamokų ir nepažįstame savęs, dažnai kartojame tas pačias klaidas santykiuose. Mano santykiai prieš saviugdos kelionę visi buvo labai panašūs, nes aš pati buvau tokia. Suvokimas apie save, kitus žmones ir jausmus buvo visiškai kitoks. Kai pasikeičiau aš, pasikeitė ir mano požiūris bei bendravimas santykiuose, žinoma ir partneris.

Kas jūsų nuomone yra svarbiausia, norint sukurti sveikus ir ilgalaikius santykius?

Ilgalaikiams santykiams svarbiausia pažinti save. Dažnai bandome apkaltinti kitus žmones ir aplinkinius dėl nesėkmių arba jei patys elgiamės netinkamai – vėlgi juos kaltiname. Pirma svarbu pažinti save: savo jausmus, vidinį pasaulį, suartėti su dvasine energija. Tuomet mes galime geriau analizuoti, suprasti, keisti požiūrį į santykius, į žmogų, mokytis prisitaikyti bei spręsti problemas drauge. Aš net ir knygą apie tai rašau, ir manau, kad pirmas žingsnis yra darbas su savimi. Tada galime keisti savo požiūrį į partnerį. Jei mes nuolatos žiūrėsime į partnerį kaip agresorių, negalėsime išspręsti problemų santykiuose jokiomis priemonėmis.

Kokios kliūtys ar iššūkiai dažniausiai susidaro santykiuose ir kaip su jais susitvarkote? 

Mūsų santykiuose, kaip ir kiekvienuose, žinoma kyla nesutarimų. Nepaisant to mes turime gebėjimą juos spręsti su didžiule pagarba vienas kitam, kontroliuodami savo ego ir įsiklausydami į vienas kito nuomonę. Didelių problemų santykiuose nejaučiame, tačiau nesutarimai kaip ir pas visus žmones turbūt yra pagrindinis iššūkis. Kiekvieną nesutarimą matome kaip problemą arba galimybę augti. Su partneriu mokame analizuoti ir suprasti vienas kitą, o kilus nesutarimams visada stengiamės išklausyti ir rasti bendrą sprendimą.

Kaip suvokiate savo vaidmenį santykiuose?

Pas mane nėra tokių kaip ir pasakyti vaidmenų – vyriškų ar moteriškų. Mes šeimoje labai tolygiai skirstomės darbus, finansus ir nėra kažkokių tai tokių fizinių vaidmenų. Mentaliniame lygyje mano, kaip ir mano partnerio, vaidmuo yra duoti. Kai abu žmonės duoda, abu ir gauna. Jeigu abu nori tik imti, tuomet negauna niekas. Na, o jeigu nori duoti tik viena pusė, tuomet kita galiausiai nebeturi kuo dalintis. Taigi, mano pagrindinis vaidmuo lygiai taip pat, kaip ir mano antros pusės, yra duoti, išklausyti, būti savo partneriui, tiek emociškai atsidavusiai, tiek ir fiziniame lygmenyje, bendrauti, prisitaikyti prie poreikių. Kai abu žmonės tai daro, susikuria harmoningas ryšys.

Kokia jūsų nuomonė apie draugystę ir bendravimą su buvusiu(-ia) partneriu(-e), kai santykiai baigiasi?

Kiekvienas žmogus elgiasi kaip jisai nori, tačiau palaikyti draugystę su buvusiais partneriais yra bent jau iš mano pusės – kaip aš mąstau yra nepagarba savo dabartiniam partneriui. Taip pat, toks klausimėlis: ,,Kam to reikia?’’. Jeigu jus siejo romantiniai ryšiai ir jie nutrūko viskas tvarkoje. Tas žmogus buvo gyvenime, atliko tam tikrą vaidmenį ir jis išėjo. Kam čia laikytis ir bandyti kažką išsaugoti. Vis tiek prisiminimai yra ir tas ryšys gali jautrioj akimirkoje sumaišyti kortas dabartiniuose santykiuose bei kelti sumaištį.

Kaip vertinate santykius su nepažįstamaisiais? Ar yra į ką reikėtų atsižvelgti?

Santykiuose su nepažįstamais labai reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip jie verčia mus jaustis. Tai yra skaityti žmonių energiją, todėl, kad energija persiduoda ir jeigu nepažįstamas žmogus kelia mums sumaištį viduje, vargina ir apskritai kelia negatyvumą, tuomet apgalvoti ar mums su juo reikia bendrauti. Visada pirma reikia atkreipti dėmesį į energiją, nes energija niekada nemeluoja

Ar turite kokius nors patarimus jaunesniems žmonėms, pagrįstus savo santykių patirtimi?

 Patarimas yra pradėti suprasti, kad į sėkmingus santykius nėra įkrentama. Tai nėra vien vaivorykštės ir drugeliai. Praeina medaus mėnesio periodas ir prasideda konfliktai, nesutarimai ir panašiai. Reikia suprasti, jog santykiuose mes augame kaip gėlė ar bet kokia gyvybė žemėje. Mes turime išaugti kartu. Augame patys kaip asmenybė ir kartu santykiuose: bendraujame, kalbamės nepatogiomis temomis ir bandome suprasti vienas kitą, tuomet tai yra sėkmingi santykiai. Sėkmingi santykiai nėra aš „įkritau“ į kažkokį meilės verpetą kaip „Titanike“, dabar visada, bus viskas rožės ir vaivorykštės, visada viskas bus gerai, pilnas atsidavimas ir taip iki gyvenimo galo. Brandi meilė nėra vien tik malonūs išgyvenimai. Reikia tikrai daug darbo tam, kad žmonės susigyventų ir tam, kad tie santykiai būtų sėkmingi.

Ar turite kokį nors mėgstamą ar neįprastą prisiminimą iš savo dabartinių santykių, kuriuo norėtumėte pasidalinti? Ką iš to išmokote ar kaip tai jus paveikė?

Prisiminimas… Kiekviena diena yra pripildyta mažų, trapių akimirkų, kurios formuoja nuostabius prisiminimus. Nereikia ypatingos progos!