44.192.20.240
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Gerda Prusevičiūtė
Data
2023-08-02

Prasminga vasara vienumoje – 7 veiklų pasiūlymai

Autorius
Gerda Prusevičiūtė
Data
2023-08-02

Prasminga vasara vienumoje – 7 veiklų pasiūlymai

Socialiniuose tinkluose matydami nuotraukas, fiksuojančias jūrą, vakarėlius, pasisėdėjimus su draugais, vakarienes restoranuose ir kitus, atrodo, tokius tobulus momentus, nesunkiai galime pagalvoti, jog taip atrodo visų, tik ne mūsų vasara. Lengva pasijausti taip, lyg švaistai savo vasarą paprasčiausiai būdamas namuose. Lengva dar giliau panirti į socialiniuose tinkluose rodomas fantazijas, pamiršti savo gyvenimą ir graužti save, jog negali gyventi matomos svajonės. Taip jaučiasi daugybė paauglių, pamiršdami, jog tai, ką mato – tik dalelė realybės. Gražiausioji dalelė, kuria, būtent dėl jos svarbumo ir išskirtinumo, žmogus nusprendė pasidalinti ir su kitais. Sunku suprasti, jog nebūtina keliauti po Europą, turėti gausybę draugų, kiekvieną dieną lankytis vis naujose vietose ir turėti krūvos pinigų, norint patirti įsimintiną, reikšmingą ir širdžiai mielą vasarą. Dažniausiai tereikia išbandyti kažką naujo ir išnaudoti tas galimybes, kurias jau turi. Tikiuosi, šis veiklų sąrašas padės pajausti daugiau lengvumo, sukels daugiau šypsenų ir paskatins likusias vasaros dienas praleisti kiek įmanoma įdomiau ir naudingiau.

  1. JUDĖK LAUKE. Šilti rytai ar vakarai gali tapti puikiu laiku išsitraukti dviratį, paspirtuką, riedlentę, bėgiojimo batus ar tiesiog išeiti pasivaikščioti. Tam, kad šis laiko praleidimas būtų dar įdomesnis, nepatingėk ir pabandyk atrasti naują takelį ar parką, kuris tave dar labiau motyvuotų išeiti iš namų bei pajudėti ir ateinančias dienas. Pasileisk mėgstamą muziką, tinklalaidę, audio knygą, o galbūt tiesiog pasimėgauk tyla, miesto šurmuliu ar medžių lapų šnarėjimu. Atrodo paprasta, bet paprasti dalykai ir suteikia gyvenimui daugiausiai spalvų.
  2. BŪK TURISTU SAVO MIESTE. Tikrai ne visi galime leisti vasaras vis kitose šalyse. Nuolat lankomos gimtojo miesto vietos gali greitai nusibosti, o ir išėjimai iš namų pradeda atrodyti nuobodūs ar beprasmiai. Vėlgi, reikia nepatingėti ir bandyti atrasti dar neaplankytų miesto vietų. Pasiteirauk draugų ar šeimos narių, kokios jų mėgstamiausios miesto vietos. Leiskis į žygį po savo miestą ir nebijok žengti ne tuo keliu, kuriuo visada žengi. Nežinai, ką slepia dar neatrasta miesto dalis.
  3. IŠBANDYK NAUJUS RECEPTUS. Maistas yra neatsiejama kiekvieno iš mūsų kasdienybės dalis. Kiekvienas iš mūsų turime savo mėgstamus patiekalus, kuriuos esame gaminę ne vieną kartą ir be jų, atrodo, negalime. Visgi vasara yra puiki proga praleisti daugiau laiko nei įprastai beieškant naujų skonių. Rask naują blynų receptą, košę pagardink šviežiomis uogomis, o lietingą dieną praleisk kepdamas dar niekada neragautą pyragą ar sausainius. Pasitelk vaizduotę ir interneto platybes!
  4. SKIRK DAUGIAU LAIKO SAVO HOBIAMS arba ATRASK NAUJĄ HOBĮ. Hobiai padeda geriau jaustis – juk laiką leidžiame darydami tai, kas mūsų širdžiai mieliausia. Negalvok apie rezultatą, pasiduok laiko tėkmei ir mėgaukis procesu.
  5. PABANDYK IŠSIUGDYTI BENT VIENĄ NAUJĄ ĮPROTĮ. Įpročio išsiugdymas yra ilgas, daug kantrybės ir pastangų reikalaujantis procesas. Svarbiausia nuspręsti, kokią veiklą ir kodėl norėtum paversti savo kasdienybės dalimi bei bandyti tą veiklą integruoti į savo rutiną. Tai gali būti kasdienė meditacija, tempimo pratimai, knygos skaitymas, dėkingumas ar bet kokia kita praktika ar veikla. Taip, tai nebus lengva, bet susidarius svarių priežasčių, kodėl tau tai yra naudinga, sąrašą, daryti tai kasdien tampa lengviau.
  6. ĮVEIK SAVO BAIMĘ. Galbūt bijai didelių susibūrimų? Vandens? Tamsos? Aukščio? Tavo baimė tokia gili, jog ją perlipti neatrodo įmanoma, bet giliai širdyje žinai, jog ji trukdo tau gyventi tokį gyvenimą, apie kokį svajoji? Tau prireiks daug drąsos ir darbo su savimi, bet pastangos ir nuoseklumas yra tavo raktas į sėkmę. Pabandyk išsiaiškinti, kodėl turi tą baimę? Įsiklausyk į save ir įtikėk, jog ją įveikus tu jausiesi tik geriau ir tau neatsitiks nieko blogo. Svarbiausia tikėti savimi ir išlaikyti šaltą protą! Užtikrinu, jog tai padarius be galo didžiuosiesi savimi ir pradėsi daug labiau pasitikėti savimi ir savo jėgomis.
  7. GERIAU PAŽINK SAVE IR SAVO EMOCIJAS. Tam tikrai padės visos aukščiau išvardintos veiklos. Jos privers žengti iš savo komforto zonos, imtis veiksmų, jog tavo kasdienis gyvenimas taptų prasmingesnis. Vienas svarbiausių dalykų, kurio išmokęs gyvensi daug sąmoningiau ir lengviau yra savo minčių supratimas. Narpliotis po savo mintis tikrai nėra lengva, nes ten slepiasi labai daug visko – prisiminimų, norų, tikslų, problemų. Pradėti kelią link didesnio jų supratimo yra sunku, bet verta. Vakarais skirk 2 minutes, o jei norisi – ir daugiau, rašant viską, kas dedasi tavo galvoje. Tai leis lengviau užmigti. Rytais pabandyk išrašyti savo tikslus, emocijas ir tai, dėl ko savimi didžiuojiesi – tai gali padėti pasijusti geriau prieš artėjančią dieną. Iškilusių problemų ar jausmų išrašymas, bandymas nuosekliai suprasti jų priežastis bei ieškoti sprendimo būdų padeda į viską žiūrėti daug ramiau, susidaryti aiškesnį vaizdą, ką gali padaryti, jog jaustumeisi geriau. Vasarą skirti mokantis įveikti galvoje vykstantį uraganą sunku, bet labai naudinga. Padėkok man rudenį.

Reguliariai užsiimdamas šiomis veiklomis įsitikinsi, jog tu gali daugiau nei įsivaizduoji. Kiekviena iš jų gali tave išmokyti naujų dalykų, orientuotų tiek į savęs, tiek į pasaulio pažinimą. Tačiau tai pareikalaus disciplinos ir, svarbiausia, didelio noro, jog tavo vasara nebūtų tik dienos, praleistos pirštams keliaujant telefono ekranu. Būk stiprus ir suprask, jog per sunkumus mes kylame į aukštus kalnus. Nedelsk, nebijok klysti, nes iš klaidų mes išmokstame daugiausiai, ir ženk tiesiai į iššūkius. Taip šią vasarą daugiau sužinosi apie save, tave supančią aplinką ir laiką praleisi išties prasmingai. Tikiu, jog norėdamas – gali viską! Sėkmės!