44.222.189.51
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Paulina Celiešiūtė
Data
2023-09-06
Žymės
Šaltinis

Noriu studijuoti geriausiame universitete pasaulyje

Autorius
Paulina Celiešiūtė
Data
2023-09-06

Noriu studijuoti geriausiame universitete pasaulyje

Siekiu atkreipti dėmesį ne tik į antraštę, bet ir į jūsų nerealizuotus gebėjimus

Kiekvienas mokinys, vėliau studentas, gyvenime susiduria su pasirinkimų galybe. Jaunatviškas maksimalizmas, ta ateities vizija – įkvepia, na, o visos tikslingai siekiamos svajonės virsta realybe. Aplinkos suformuotas narvelis daug spaudimo neatlaiko, jo varžtai sensta ir rūdija, mes augam ir keičiamės. Kiekvienas jaunas žmogus gali žaisti apskaičiuotą ateities žaidimą, išbandyti save įvairiose darbovietėse atlikdamas praktiką, savanoriaudamas. Šios galimybės ne tik atsiperka ateityje, bet ir užtikrina teisingą studijų pasirinkimą, galbūt net sumažina jauno žmogaus pamišimą ir nusivylimą savimi.

Vieną rugpjūčio penktadienį bendravau su Jeilio universiteto absolventu Jonu Kavaliausku. Prestižinio universiteto pasirinkimas – aukštas laiptelis lietuviui, tačiau studijos Jeilyje ne atsitiktinumo ar turtingų šeimos narių paramos nuopelnas. Jonas nuoširdžiu darbu pasiekė vieno iš „Ivy“ lygos universiteto duris. Šiandien jis dalinasi patirtimi ir įkvepia kitus siekti daugiau nei įprasta.

Pašnekovas dalinasi, kad jau aštuntoje klasėje nusprendė akademiškai patobulėti, nors iki tol nebuvo iš kitų išsiskiriantis mokinys. Pašnekovo tikslas buvo įstoti į Vilniaus licėjų, o įstojęs jis suprato sunkaus darbo ir susikaupimo svarbą. Besimokydamas Vilniaus licėjuje jis toliau sistemingai mokėsi su tikslu patekti į tuo metu geriausią teisės mokyklą pasaulyje. Karališkos mėlynos spalvos simboliu besipuošiantis Jeilio universitetas lietuvį sužavėjo bendruomeniškumu, plačiomis galimybėmis ir tuometinėmis teisės mokslų galimybėmis. Nors Jonas vėliau pasirinko ekonomikos ir kompiuterių mokslus, Jeilis vis vien išliko prioritetu.

Mano žiniai, daugelis universitetų vakaruose, tarp jų ir Jeilio universitetas, augindami savo studentus taiko laisvųjų menų studijų tipą. Laisvieji menai – tai itin populiari studijų programa, kurios tikslas studentą supažindinti su įvairiomis mokslo disciplinomis. Mokinys vienu metu gali rinktis tiek teisės, tiek verslo studijas, vėliau jas gretinti ir taip projektuoti savo ateitį. Nors Lietuvoje toks edukacijos būdas nėra įprastas, tikiu, kad tai nuostabus būdas eksperimentuoti su pačiu mokslu, tarsi žaisti loterijoje, kurioje pralošti neįmanoma. Žinoma, verta paminėti, jog šis kelias ne visiems. Posakis „Jack of all trades, masters of none“ pabrėžia laisvųjų menų minusą. Galimybė mokėti ir žinoti daug tolina nuo vieno amato meistrystės, todėl renkantis tokio tipo studijas labai svarbu atsižvelgti į savo asmeninius karjeros siekius, įjungti vaizduotę – „kas būtų jeigu būtų“.

Jonas praplėtė mano akiratį apie švietimo tikslus „Ivy“ lygos universitetuose. Aš sužinojau, kad Jeilio, kaip ir kitų elitinių universitetų, švietimo bendruomenė neturi intencijų laikyti absolventus savo šalyje. Kiekvienas studijas baigęs studentas be spaudimo renkasi gyvenamąją vietą, darbovietę. Universitetų švietėjai turi filantropiškų siekių, kitaip tariant, jie ugdo nesavanaudiškus studentus, kurie iš tikrųjų keičia ir formuoja pasaulį.

Mano pašnekovas pabrėžia, kad jam itin svarbus procesas, studijuoti turi būti įdomu ir smagu. Mėgavimasis procesu užtikrina vertingai praleistą laiką universitete, ne tuščią diplomo siekį. Dauguma užsienio mokinių susiduria su bendruomeniškumo stoka, kultūriniu šoku, todėl svarbu bendradarbiauti su universitetų tarpininkais. Studijų bukletai ir studentų sėkmės istorijos ne visada atitinka realybę, todėl Jono įkurta organizacija užtikrina studijų kokybę, palengvina iššūkių kupiną stojimo procesą. Studentai, mokiniai, kurie nori daugiau, turi galimybę bendradarbiauti su „Atlas Academy“ organizacija. Organizacijos mentoriai puikiai pažįsta „Ivy“ lygos universitetų reikalavimus, aplinką. Dažnai studentus kamuoja ne motyvacijos, o užtikrintumo savimi stoka, todėl „Atlas Academy“ bendruomenės atstovai pabrėžia gabių studentų potencialą, motyvuoja juos ir padeda išvengti papildomo streso. Organizacijos svetainėje galima rasti naudingų straipsnių, patarimų, bendruomenės atstovai mielai atsako į rūpimus klausimus.

Na, o koks blogiausias patarimas, kokį esate gavęs?

Šis klausimas leidžia suprasti, kad vertingi patarimai mus augina, tačiau apstu kitų, kurie atitolina nuo didesnių už mus siekių.

Pašnekovas pabrėžė, kad žengdamas pirmus savarankiško gyvenimo žingsnius, dažnai girdėjo patarimus, kurie neatitinka jo vertybių. Jo neaplenkė pesimistiški leptelėjimai apie didelius jauno žmogaus siekius.

Mano nuomone, kiekvienas jaunas žmogus savyje laiko užtikrintą kiekį motyvacijos ir noro tobulėti. Gebėjimas laisvai reikšti mintis, kūrybines idėjas, įgimtas žingeidumas atskiria mūsų asmenines vizijas nuo svetimų  svajonių.

Prisiminkim „Legally Blonde“ filmo scenas ir tą žavų aktorės Reese Witherspoon užsispyrimą įstoti į Harvardą.  Tikiu, kad ne vienas savyje laikom išties daug motyvacijos ir noro žinoti, patirti daugiau. Tai erzinančiai holivudinis, tačiau, mano požiūriu, svarbią žinutę siunčiantis kino pasaulio pavyzdys.

„Atlas Academy“ rasite čia.

Tekstą įkvėpė: „Ką darai, daryk gerai“ tinklalaidės epizodas, „Ar prestižinis universitetas = prestižinė karjera?“.

Nuotrauka – https://imgur.com/.

Žymės
Šaltinis