44.200.86.95
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Mažųjų Gulbinų bendruomenė
Data
2023-08-07

Mažųjų Gulbinų gyventojai skatina vaikus domėtis lietuvių autorių kūryba

Autorius
Mažųjų Gulbinų bendruomenė
Data
2023-08-07

Mažųjų Gulbinų gyventojai skatina vaikus domėtis lietuvių autorių kūryba

Nuo 2022 m. rugpjūčio iki 2023 m. liepos Mažųjų Gulbinų bendruomenė įgyvendino projektą „Gyvosios istorijos“. „Siekėme sukurti galimybę vaikams susitikti su lietuvių autoriais, susipažinti su jų kūryba, kartu kurti iliustracijas ir naujas istorijas. Norėjome projektu atskleisti, kad vaizduotėje galime susikurti tai, ko stokojame kasdienybėje – pasikviesti monstrus į gimtadienio šventę, pasigaminti šokoladinius namus, tapti fėjomis, sukurti šunims gražiausias ševeliūras ar užauginti veikėjams neišmatuojamo ilgio barzdas. Taigi, veiklas sudėliojome tokiu būdu, kad vaizduotės kūrinius vaikai galėtų perteikti žodžiais arba piešiniais“ – sako viena projekto iniciatorių Barbora Bašytė.

Iniciatyvinės veiklos pritraukė virš 150 Mažųjų ir Didžiųjų Gulbinų vaikų, kurie susitiko su Evelina Daciūte ir sužinojo, kaip kuriami knygų herojai, kaip dėliojami istorijų įvykiai, su rašytoju Virgiu Šidlausku pritariant gitarai dainavo autoriaus dainas ir sukūrė daugiamylią stebuklingąją Ulfo barzdą, su dailininke Sigute mokėsi atkurti Kęstučio Kasparavičiaus „Sapnų katytės“ akimirkas, su iliustratorėmis Agne Nananai bei komiksų kūrėja Greta Alice išmoko kreivų linijų pagalba sukurti herojų formas. Taip pat projekto metu bendruomenės nariai centrinėje aikštėje pastatė knygų namelį, kuriame kaimynai  galės keistis knygomis.

Veiklas vainikavo „Gyvųjų istorijų“ edukacinis renginys – šventė, kurios metu vaikai susitiko su Kake Make, sužaidė proto mūšį, kuriame rungiasi kas turi daugiau žinių apie Lietuvių autorių sukurtus herojus. „Smagu, kad patys vaikai rodė iniciatyvą ir mums padėjo auginti idėjas – jie patys atvirai dalinosi idėjomis apie herojus, jų blogąsias ir gerąsias savybes. Džiaugiamės, kad dirbtuvės padėjo vaikams pažinti save,  pažinti ir suprasti kitą žmogų ir bendrai patenkinti mūsų žmogišką troškimą būti kūrėjais“ – dalinosi projekto įspūdžiais Viktorija Žibūdaitė, projekto iniciatorė.

Projekto veiklas dalinai finansavo  programa Europos Solidarumo Korpusas.