44.197.231.211
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Kotryna Diliūnaitė
Data
2021-01-19

Lūkesčiai VS realybė. Sugriautos studijų iliuzijos

Autorius
Kotryna Diliūnaitė
Data
2021-01-19

Lūkesčiai VS realybė. Sugriautos studijų iliuzijos

Leisdami paskutines dienas mokyklos suole, jau galvojame apie studijų metus. Įsivaizduojame kaip klausysimės paskaitų auditorijose, mokysimės su krūva bendraminčių, o vakarus leisime vaikščiodami po senamiestį. Bet kartais taip nebūna, lūkesčiai dužta į šipulius – paskaitos ne tokios įdomios kaip tikėjaisi, dideli krūviai, o vakarai praleisti mažame bendrabučio kambaryje. Ką daryti, kad taip neatsitiktų? O jei jau atsitiko taip, kad lūkesčiai nepasiteisino, ką daryti toliau? Mesti studijas?

Buvo nusiteikusi sunkumams

Pirmakursė Andželika (vardas pakeistas) šiemet įstojo studijuoti teisę į vieną iš Vilniaus aukštųjų mokyklų.

„Kai pradėjau ieškoti studijų programos, žinojau, kad esu orientuota į socialinius mokslus. Skaičiau apie programas internete ir apsisprendžiau, kad studijuosiu teisę. Tikėjausi įdomesnių paskaitų, daugiau praktinių užduočių ir tokio įdomesnio laisvalaikio. Aišku, buvau nusiteikusi sunkumams, permainoms, bet turbūt lūkesčiai buvo didesni.“

„Kai rugsėjį pradėjau mokytis buvo nelengva: teko priprasti prie gyvenimo bendrabutyje, reikėjo priprasti prie krūvio, paskaitų ir daugybės konspektų. Buvau užsivertusi kalnais referatų, knygų ir atsiskaitymų. Galvojau čia tik pradžia sunki, bet praėjus dviem mėnesiams supratau, kad kuo toliau tuo sunkiau, po paskaitų jausdavausi išsekusi, pagalvojus apie tolimesnius mokslus kildavo nerimas ir šiaip niekas neteikė džiaugsmo. Ilgai galvojau kaip pasielgti, bet dabar esu tvirtai nusprendusi, kad baigsiu šiuos metus ir mesiu studijas. Geriau praleisiu metus dirbdama įvairius darbus, stosiu kažkur kitur, bet nesikankinsiu likusius tris metus tik tam, kad diplomą rankose turėsiu.“– tvirtina studentė.

Kaip apie studijas sužinoti daugiau nei iš lankstinuko?

Apie studijas sužinoti galima ne tik skaitant aprašymus interneto svetainėse. Keletas aukštųjų mokyklų turi paslaugą „Klausk studento“ (šią paslaugą teikia Vilniaus Universitetas, Vilniaus kolegija). Tu gali paklausti studento, kuris jau yra buvęs stojančiųjų kailyje, rūpimų klausimų apie stojimą, studijas, studentų gyvenimą. O jei tokios paslaugos nėra, ieškok, „Studijų informacijos centro“ (Vytauto didžiojo universitetas). Kai kurios aukštosios mokyklos teikia individualias konsultacijas dėl stojimo, studijų ir galimybių. Pasinaudok tokiomis galimybėmis ir užduok visus norimus klausimus. Kuo daugiau informacijos sužinosi, tuo lengviau bus apsispręsti ir galėsi pasiruošti tam kas tavęs laukia.

Ką daryti kai „tiltas griūna“ ?

Jei atsidūrei tokioje situacijoje kaip Andželika, apgalvok kitas galimybes, pavyzdžiui laisvus metus, per kuriuos atrasi save savanoriaudamas, atlikdamas praktiką ar dirbdamas.

Sudėliok visų galimybių pliusus ir minusus. Nepamiršk – ne visos studijų patirtys nepasiteisinusios, todėl nebijok stoti į aukštąją mokyklą. Kad ir kaip benutiktų, visada prisimink, kad  galimybių spręsti problemas ir atrasti save yra visur ir visada, svarbu ieškoti ir bandyti.