44.211.26.178
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Europos parlamentas Biuras Lietuvoje
Data
2023-05-25

Lietuvos jaunimo iniciatyva apdovanota 2023 m. Karolio Didžiojo premija

Autorius
Europos parlamentas Biuras Lietuvoje
Data
2023-05-25

Lietuvos jaunimo iniciatyva apdovanota 2023 m. Karolio Didžiojo premija

Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas Achene kasmet skiria Europos Karolio Didžiojo jaunimo premiją jaunų žmonių projektams, skatinantiems ES vertybes.

Achene buvo paskelbti trys geriausi Europos jaunimo projektai, kurie apdovanoti piniginėmis premijomis. Pirmąją vietą ir 7,5 tūkst. eurų laimėjo Belgijos kalbų mokymo programėlė pabėgėliams AILEM. Ji padeda sulaužyti tarpkultūrinius barjerus ir naudingų frazių, kalbos pamokų ir žaidimų pagalba užpildyti egzistuojančias spragas tarp pabėgėlių ir priimančios valstybės.

Antrąją vietą ir po 3750 eurų pasidalijo jaunimo iniciatyvos iš Lietuvos („Klimato muziejus“) ir Nyderlandų (platforma žurnalistams).

Lietuvos mobilaus Klimato muziejaus kelionė prasidėjo 2022 metų gegužę, siekiant motyvuoti jaunimą ir plačiąją visuomenę inicijuoti pokyčius ne tik klimato politikoje, bet ir priimti klimatui palankų gyvenimo būdą. Vienas pagrindinių muziejaus tikslų – paskatinti jaunąją kartą kelti klausimus ir kalbėti apie klimato krizę Baltijos regione, įtraukiant įvairių sričių politikos formuotojus.

„Muziejaus paroda įrengta keturiuose jūriniuose konteineriuose, kurie keliavo per mūsų šalį nuo gegužės iki rugsėjo, o jau kitą savaitę iškeliaus į Latviją. Aplankėme 16 miestų, skaičiuojame, kad muziejų aplankė daugiau nei 30 000 žmonių, sulaukėme daugiau nei 200 savanorių ir 16 edukatorių. Esame be galo pagerbti ne tik laimėję nacionalinį EP Karolio didžiojo prizą, bet ir gavę antrąją vietą tarp visų ES mastu vertintų projektų. Nenusakomas jausmas petis į petį stovėti kartu su talentingais ir motyvuotais jaunimo atstovais iš 26 skirtingų Europos šalių ir didelė garbė būti įvertintais”, – sakė Klimato muziejaus projekto vadovė Miglė Vasiliauskaitė.

2022 m. sukurta Nyderlandų platforma jauniems žurnalistams rašantiems Europos temomis vienija 140 žurnalistų iš įvairių Europos valstybių. Jie tiria aktualias Europos temas, rengia naujienlaiškius apie svarbius atskirų regionų klausimus.

Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija skirta 16–30 metų jaunimui, dirbančiam su ES projektais. Nuo 2008 m. dėl prizo varžėsi 5 tūkst. projektų.