3.230.143.213
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Evelina Raugaitė
Data
2023-06-30

Filmai, motyvuojantys siekti užsibrėžtų tikslų

Autorius
Evelina Raugaitė
Data
2023-06-30

Filmai, motyvuojantys siekti užsibrėžtų tikslų

Garsusis animatorius Walt Disney yra pasakęs: „Jeigu galite apie tai pasvajoti, galite tai ir padaryti“. Svajonės padeda suvokti, ko mes norime iš gyvenimo ir yra mūsų veiklos variklis. Tačiau dažnai svajonės lieka tik svajonėmis: baimė, aplinkinių nuostatos, amžius ar užgriuvę gyvenimiški sunkumai gali paveikti mūsų motyvaciją siekti ir pasiekti.

Šis filmų penketukas skirtas tiems, kurių galvose sukasi daugybė idėjų ir svajonių, kurias galima paversti realybe.

„Eddie The Eagle“ (liet. „Erelis Edis“), 2016 m.

Režisieriaus Deksterio Flečerio filme pasakojama istorija yra apie humoro nestokojantį, paprastą vaikiną, tapusi herojumi. Nuo pat vaikystės Edis svajoja dalyvauti olimpinėse žaidynėse, tačiau jo nepalaiko nei bendraamžiai, nei jo tėtis. Tačiau tai Edžio nesustabdo. Būdamas 22 metų, Edis išvažiuoja treniruotis į Vokietiją, tačiau ir čia sutikti žmonės į jo svajonę tapti pirmuoju šuolininku iš Didžiosios Britanijos žiūri pašaipiai. Visgi Edis nepasiduoda. Jis sutinka tikrą slidinėjimo profesionalą, kuris iš pradžių atsainiai žiūri į Edžio siekius, tačiau vėliau pastebi Edžio atkaklumą ir padeda jam siekti didžiojo tikslo – patekimo į žiemos olimpines žaidynes. Šis humoro nestokojantis filmas pamoko, kad verta siekti savo tikslų, nepaisant kitų nuomonės.

„Pay it foward“ (liet. „Sėkmė avansu“), 2000 m.

Tai amerikiečių režisierės Mimi Leder drama, atskleidžianti, kaip galima pakeisti pasaulį ir paversti jį geresniu, pirmiausia keičiant savo artimą aplinką.

Visuomenės mokslų mokytojas septintos klasės mokiniams paskiria užduotį visiems mokslo metams – sukurti idėją, kuri galėtų pakeisti pasaulį ir tai įgyvendinti. Išgirdęs užduotį jaunuolis Trevoras apsilanko skurdžiame rajone ir suvokia, kad nori kuo daugiau padėti kitiems. Taip gimsta idėja – „geras darbas avansu“, kai reikia padaryti po gerą darbą trims žmonėms, iš kurių kiekvienas savo ruožtu turėtų padėti dar trims, taip formuojant gerų darbų grandinę. Pasitelkdamas šią idėją Trevoras taip pat nori padėti savo mamai bei tokiu būdu užmegzti artimesnius santykius.

Šis filmas yra apie iš pažiūros neįtikėtiną idėją, kuri gali atrodyti neįgyvendinama ir neracionali, tačiau nereikia galvoti, kad niekada to nebus. Vienas geras darbas gali turėti kur kas daugiau įtakos pasauliui nei galėtume įsivaizduoti.

„The Blind Side“ (liet. „Nematoma pusė“), 2009 m.

Filme pasakojama apie Maiklo Oero, „Baltimore Ravens“ žaidėjo, istoriją. Tai istorija ne tik apie kelią link didžiojo tikslo, bet ir  apie kitų pagalbos ir patikėjimo savo jėgomis galią keičiant gyvenimus. Maiklas – tamsios odos ir apkūnus vyras, turintis mokymosi sunkumų. Vos suduriantis galą su galu ir padėdamas narkotikus vartojančiai motinai, jis prieglobstį atranda turtingoje šeimoje, kuri juo tiki ir tai pakeičia Maiklo likimą. Maiklas, pradėjęs mokytis, atranda galimybę realizuoti save sporte ir pradeda žaisti studentų futbolo komandoje. Būtent čia atsiskleidžia kiti jo gebėjimai, padedantys atrasti save iš naujo. Šio filmo pagrindinė mintis išryškina savo stipriųjų pusių paieškos svarbą, nepaisant išvaizdos ir materialinės padėties, net jei ir jaučiamės nieko nesugebantys. Savirealizacija šioje istorijoje papildo pagalbos kitiems reikšmę – kitų potencialas gali atsiskleisti pačiais netikėčiausiais būdais.

„Million Dollar Baby“ (liet. „Mergina, verta milijono“), 2004 m.

Šis filmas atskleidžia, kokį sunkų kelią reikia nueiti, siekiant išpildyti savo svajones ir kokia viso to kaina. Pagrindinė herojė – jauna moteris, dirbanti padavėja, dėl materialiai sunkaus gyvenimo stropiai taupanti pinigus. Po labai mylimo tėčio mirties ji turi rūpintis savo mama, tačiau, nepaisant to, Megė pradeda vakarais vaikščioti į bokso salę ir turi svajonę tapti pasaulio čempione. Visgi jos treneris mano, kad moterys negali būti boksininkės ir kad merginai jau per vėlu kažko siekti bokse. Trečiasis filmo veikėjas Vilis yra salės prižiūrėtojas ir filme girdimo fono pasakotojas, kuris, priešingai nei treneris, pastebi Megės potencialą.

Bokso kontekstas šiame filme padeda žiūrovui įsivaizduoti, kiek atsidavimo, ryžto ir jėgų pareikalauja ėjimas keliu savo svajonės link.

„The Pursuit of Happyness“ (liet. „Ieškantys laimės“), 2006 m.

Chrisas siekia įsidarbinti prestižinėje akcijų maklerių kompanijoje ir taip tikisi sūnui suteikti geresnį gyvenimą. Žiūrint šį filmą gali atrodyti, kad žmogui negali labiau nesisekti – situacija tokia, kad tėvas ir jo penkerių metų sūnus glaudžiasi prieglaudose ir viešuosiuose tualetuose. Tačiau Chrisas daro viską, kad sūnus jaustųsi laimingas. Tai tikrais faktais paremtas pasakojimas apie vyrą, kuris savo užsispyrimu ir valios pastangomis nepasidavė, nepaisant sudėtingų gyvenimo aplinkybių ir padarė įspūdingą karjerą. Tai puikus pavyzdys, kad net ir užklupus didžiausioms nesėkmėms, galima pasiekti aukštumas ir būti laimingiems.