44.222.64.76
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Beta Buzaitė
Data
2021-10-29

EYE 2021 – įspūdingos patirtys ir apsilankymas Europos Parlamente

Autorius
Beta Buzaitė
Data
2021-10-29

EYE 2021 – įspūdingos patirtys ir apsilankymas Europos Parlamente

Įdomu, kaip atrodo ir veikia Europos Parlamentas? Norisi, kad tavo nuomonę bei idėjas išgirstų jaunimas iš kitų Europos šalių? Būtent ši galimybė buvo suteikta 2021 m. spalio 8–9 dienomis Europos jaunimo renginyje, dar žinomame anglišku pavadinimu European Youth Event (EYE), dalyvavusiems jauniems europiečiams. Tai unikali galimybė ne tik pabuvoti Strasbūre esančioje ES institucijoje, tačiau ir rasti naujoviškus Europos ateities sprendimus.

Šis virš 10 tūkst. jaunų žmonių subūręs kas dvejus metus vykstantis renginys dėl esamos COVID-19 situacijos pasaulyje vyko tiek gyva, tiek nuotoline forma. Per kompiuterio ekraną prisijungę dalyviai dar spalio 4–7 dienomis galėjo įsitraukti į įvairias internetu vykdomas veiklas ir formuoti bei dalintis savomis idėjomis Europos ateičiai su kitais. O iškart po to į Europos Parlamento erdves sugužėjo ir gyvai dalyvavęs Europos jaunimas. „Apsilankyti vietoje, kuri matyta tik iš nuotraukų, visada sukelia malonius jausmus. O šiuo atveju kalbame apie Europos Parlamentą, tikrai ne kiekvienas čia apsilanko, tad tuo metu dar pajaučiau ir savo savanorystės Eurodesk Lietuva materialinę naudą“ – taip apie pirmuosius jausmus, kilusius pamačius šią europiečiams ypatingą vietą, kalba Eurodesk Lietuva savanorė Martyna Meškauskaitė. Ir, iš tiesų, buvimas Parlamente verčia neatitraukti nuo jo akių, o, tuo labiau, telefono kamerų.

„Be galo svarbu, kad politikai, sprendimų priėmėjai išgirstų jaunų žmonių nuomonių, nes jie turi nuomonę visais įmanomais klausimais. Jaunimo psichikos sveikata, aplinkosaugos klausimai, skaitmenizacija bei kitos temos yra tos, kurios tiesiogiai liečia ne tik jaunų žmonių dabartį, bet ir ateitį.“ – savo mintimis dalijasi Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) delegacijos vadovas, dabartinis LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas. Jo manymu, sprendimus priimti reikia nedelsiant ir tik aptarus klausimus su visomis suinteresuotomis grupėmis. Būtent šio tikslo – jaunimo įsitraukimo ir domėjimosi Europos ateities politika – EYE ir siekia, todėl, nepaisant galimybės fiziškai apsilankyti Europos Parlamento erdvėse, gyvas renginio formatas taip pat siūlė begales įtraukiančių ir skirtingų veiklų jauniesiems europiečiams. Jos varijavo nuo šiandienai aktualių diskusijų su europarlamentarais aplinkosaugos, jaunų žmonių mobilumo ar kt. temomis iki įvairių sporto šakų užsiėmimų ar vakaro muzikos koncertų. Tiesa, veiklose dalyvaujančių žmonių skaičius buvo ribotas, o į pagrindinę plenarinę salę eilės dažnai nusitęsdavo ne vieno ir ne dviejų metrų ilgio, tad posakis „kas pirmesnis, tas gudresnis“ čia tikrai galiojo.

Kalbėdama apie EYE2021 iš organizacinės pusės, M. Meškauskaitė teigia, jog iš esmės renginys labai platus, daug erdvių, skirtingų renginių, tad buvo tinkamai sureguliuoti žmonių srautai, kadangi vyrauja pandeminė situacija. Tam pritaria ir L. K. Vaičiakas  – jis teigia, kad renginyje buvo nepamiršta ir palikta pakankamai daug erdvės dalyvių bendravimui ir tinklaveikai. „EYE jau dalyvavau ankstesniais metais, tai galiu patikinti, kad šiais metais organizatoriai buvo pasiruošę tinkamai reaguoti į pandeminę situaciją.“ – priduria jis.

Be to, vienas iš EYE bruožų – ekologiškumas, kuris neliko neįvertintas. Šiais metais Europos jaunimo renginys gavo ISO 20121 tvaraus renginių vykdymo sertifikatą. „Mūsų tikslas yra patenkinti visų dalyvių poreikius ir įgyvendinti veiksmus, kurie padaro renginį tvarų ir draugišką aplinkai“ – teigia renginio organizatoriai. Be ekologiško požiūrio, EYE siekia skatinti lygybę ir visų įsitraukimą, tvirtai įsipareigodamas užtikrinti prieinamumą visiems.

Vieną iš pagrindinių akcentų, kuris įsiminė dalyvaujant šiame renginyje L. K. Vaičiakui buvo dalyvių gausa: „Galimybė pamatyti tokį kiekį jaunų žmonių iš visos Europos vienoje vietoje fiziškai paliko didžiausią įspūdį, nes fizinių renginių tikrai buvo labai pasiilgta“. Būtent žmonės, sutikti EYE, gali įkvėpti ir motyvuoti mąstyti apie Europos ateitį ir jai reikalingas idėjas. Tad viskas čia – apie mus, jaunus europiečius.