100.28.132.102
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Balsių bendruomenė
Data
2023-01-03

Balsių bendruomenė prisipildė meilės miškui

Autorius
Balsių bendruomenė
Data
2023-01-03

Balsių bendruomenė prisipildė meilės miškui

Nuo 2022 m. vasario iki 2023 sausio Balsių bendruomenė įgyvendino projektą „Miško šviesoje“. „Siekėme sukurti galimybių žmonėms daugiau būti miške, parodydami, jog miške būti nėra netinkamo laiko ar vietos. Atskleisti, jog miškas – mūsų visų  namai, iš jų atėjome, jie mūsų visuomet laukia grįžtančių. Taigi, suplanavome projektą kurįsudėliojome tokiu būdu, kad širdžiai mielą veiklą miške atrastų ir miško mylėtojas ir tik pradedantis pažinti. Tam pasitelkėme sportines veiklas, žygius, talkas, miško maudynes, susitikimus su žolininkais, paskaitas apie hidrolatus“ – sako projekto vienas iniciatorių Liutauras Kleniauskas.

Iniciatyvinės veiklos sutraukė virš 300 Balsių gyventojų: siekiantys išsaugoti švarų mišką susibūrė į pavasarinę talką, besidomintys gamtine Verkių regioninio parko verte dalyvavo žygiuose – aplankė stačiašlaičius dubaklonius Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinyje, stebėjo plačialapės klumpaitės augimvietes, susipažino su 600 metų senumo ąžuolu keliaudami Dūkštų taku.

Daugiau nei 50 dalyvių susibūrė į rytines judesio praktikas Balsių ežero liepto. Taipogi, su žolininku Mariumi Lasinksu keliavo po mišką rinkdami  vaistažoles; dalyvavo atvirose „miško maudynėse“, galėjo mėgautis miško kvapais hidrolatų dirbtuvėse.

Veiklas vainikavo edukacinis susitikimas su režisieriumi, operatoriumi, filmo „Sengirė“ autoriumi Mindaugu Survila. „Smagu, kad autorius pats pasakojo apie filmo idėjos gimimą, ilgą pasiruošimą, daug sunkių akimirkų lendant pro miško brūzgynus, ieškant vilkų urvų, apie palapinių medžiuose įkūrimą ir net neriant gilyn į povandeninius miškus.“ – dalinosi projekto įspūdžiais Vanesa Vilbrantaitė, projekto iniciatorė.

Projekto veiklas dalinai finansavo  programa Europos Solidarumo Korpusas.