44.222.189.51
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Elinga Kutkauskaitė
Data
2020-12-08

Ar vis dar jaučiame tikrąją Kalėdų dvasią?

Autorius
Elinga Kutkauskaitė
Data
2020-12-08

Ar vis dar jaučiame tikrąją Kalėdų dvasią?

Vos lapams spėjus nukristi nuo šakų pradedame pastebėti kalėdines dekoracijas mieste: girliandas, išraizgytas ant medžių, puošiamas egles pagrindinėje aikštėje, išdėliotus telefonus, kompiuterius, belaides ausinukes elektronikos prekių parduotuvės lentynose su specialia „Kalėdine nuolaida“. Gal tai ir yra tikroji Kalėdų dvasia, kurią turėtume jausti? Ar vis dėlto jaučiame marketingo keliamą spaudimą būti kuo dosnesniems leidžiant pinigus brangioms dovanoms, bandant įtikinti, kad tai ir yra tikroji Kalėdų dvasia?

Kalėdos anksčiau buvo paprastesnės nei yra dabar. Tereikėdavo papuošti eglutę namuose, paruošti gausią vakarienę ir pasikviesti į svečius gimines. Giedodami Kalėdines giesmes prisimindavome svarbiausia įvykį – Kristaus gimimą. Ir rodos niekam nieko netrūko – visi pasisotindavo, atkurdavo šiltus šeimyninius tarpusavio ryšius, padovanodavo vienas kitam ką nors kuklaus, bet nuoširdaus. Tai buvo ypatinga ir tuo pačiu metu paprasta – tai buvo tikroji Kalėdų dvasia, nes nereikėjo jaudintis, kad dovana bus per pigi ar kažkas paliks blogą komentarą apie ją po tavo „Instagramo“ įrašu.

Dabar atėjo laikai kai norisi dovanoti ne dieną prasmingai praleistą kartu, o naująjį „iPhone 12 Pro Max“ ir pasididžiuoti gautu gėriu socialiniuose tinkluose, nes norime būti užtikrinti, kad dovana bus kuo brangesnė ir patiks visiems tavo sekėjams –  tai lyg mums į smegenis instaliuota mikroschema, kuri vis kartoja, kad jei tai nebus verta kuo didesnės pinigų sumos, žmogui gavusiam dovaną atrodys, jog jis nėra tau labai svarbus. Tai nėra tiesa, tai tik marketingo įdiegta panika tam, kad tu išleistum kuo daugiau ir taip jiems neštum didžiulį pelną. Dėl šios priežasties Kalėdos neteko anksčiau turėtos tikros dvasios kurią galėjome jausti tiesiog susirinkę į vieną patalpą giedodami kalėdines giesmes ir bendraudami su seniai matytais giminaičiais.

Apibendrinant tikrosios Kalėdų dvasios jausmą iškeitėme į pinigus ir patiktukus socialinuose tinkluose. Tenoriu priminti, kad nesvarbu kokio brangumo bus gauta ar padovanota dovana, svarbu tai, kad ji būtų iš širdies ir pilna meilės, nes tik nepasiduodami turto trokštantiems verslininkams, kurie mums kelia tokią paniką, mes susigrąžinsim tai, ką išmainėme.