44.200.86.95
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Dovilė Jakaitė
Data
2021-01-21

Ar tikrai reikia dar vieno plastikinio maišelio parduotuvėje?

Autorius
Dovilė Jakaitė
Data
2021-01-21

Ar tikrai reikia dar vieno plastikinio maišelio parduotuvėje?

Žemė pradėjo šiltėti dėl žmonių veiklos daromos įtakos, pavyzdžiui, degalų deginimo važiuojant automobiliais, maisto netausojimo ir netgi užmiršus į parduotuvę pasiimti daugkartinį maišelį jau yra spartinamas natūralus šiltnamio efektas. Šie pokyčiai lemia tai, kad atmosfera sulaiko daugiau šilumos nei anksčiau ir taip daro įtaką spartesniems klimato kaitos procesams.

Kodėl šiltėjantis klimatas nėra gerai?

Pasaulinė klimato kaita reiškia ilgalaikius pokyčius visoje Žemėje, kurių rezultatas – sparčiau nei įprastai tirpstantis ledas Grenlandijoje, Arktyje ir Antarktidoje, tad dėl šios priežasties traukiasi kalnų ledynai ir kyla jūros lygis. Taip pat keičiasi gėlių ir augalų žydėjimo laikas. Šie pokyčiai gali padaryti negrįžtamą poveikį gamtai, dėl to, gali kilti problemų dėl apsirūpinimo maistu. Beje, su įvairiais pokyčiais ateina dar daugiau pokyčių, tad reiktų nerizikuoti ir daryti viską, ką galime, kad vaizduojamos katastrofos filmuose netaptų realybe.

Kaip prie klimato kaitos stabdymo prisideda Europos sąjunga?

ES turi išsikėlusi tikslą iki 2050 m. Tapti neutraliu žemynu. Tikėkimės, ateityje prie šios idėjos prisijungs daugiau žemynų, bet jau vien tai, kad mes kažką darome dėl globalios gerovės, yra labai svarbu. Kiekvienas iš mūsų susidursime su ES tikslo nauda, kadangi bus paskatintas tvarus ekonomikos augimas, sukurta darbo vietų, bus daroma gera įtaką gyventojų sveikatos ir aplinkos atžvilgiu, didinamas ES konkurencingumas ekonomikos srityje.

Kaip prie to gali prisidėti tu?

  1. Rūšiuok šiukšles. Tokiu būdu atliekos bus prikeliamos naujam gyvenimui ir galės toliau būti panaudojamos.
  2. Keisk vienkartinius daiktus į daug kartų panaudojamus. Vietoj plastikinio maišelio parduotuvėje, naudokis daugkartiniu medžiaginiu. Atsisakyk plastikinių šiaudelių. Jei mėgsti kavą išsinešti, nešiokis puodelį. Turėk šalia gertuvę, kad nereiktų pirkti plastikinio butelio su vandeniu. Higieniniams paketams ar tamponams puiki alternatyva – menstruacinė taurelė.
  3. Pasigamink pats. Stenkis maisto produktus įsigyti iš turgaus, tokiu būdu galėsi naudoti savo atsineštus maišelius ir greičiausiai nebūsi priverstas pirkti jau įpakuotų prekių. Taip pat, jei leidžia sveikata, išbandyk veganizmą ar vegetarizmą.
  4. Mainykis arba pirk rūbus ir daiktus iš antrų rankų. Tai puikus būdas tinkamai pakeisti pabodusį stilių, neišmetant senų drabužių. Jei užsimanei gyventi minimalistiškai ir nenori išmesti daiktų, tai taip pat gali atiduoti tiems, kuriems reikia.
  5. Perdirbimas. Kaupkime popierių ir vėliau atiduokime jį perdirbti. Jei turi plastikinių butelių, tai jų neišmesk o nunešk į taromatą.
  6. Automobilį keisti į dviratį, viešąjį transportą. Taip sumažinsi ne tik spūstis, bet pasirinkęs dviratį, o galbūt kelionę pėstute, pagerinsi savo emocinę būklę bei kūno tvirtumą.
  7. Išjunk šviesą, kai jos nereikia. Atrodo toks nedidelis veiksmas, tačiau gana reikšmingas.

Įgyvendindamas šiuos  punktus ne tik prisidėsi prie pasaulinės gerovės, bet ir sutaupysi pinigų. Galbūt jau prisidedi kertant kelią klimato kaitos procesams? Jei dar ne, skelbiu tau iššūkį įtraukti bent keletą šių punktų į savo kasdienybę. Kartais atrodo, kad vienas nieko nepakeisi, bet mes nesame vieni, mūsų yra daug. Žengdamas šiuos žingsnelius link tvaraus pasaulio, net nepastebėsi, kaip su laiku užkrėsi noru keistis ir savo šeimą, draugus ir aplinkinius.