44.210.151.5
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Active Youth
Data
2022-10-25

Ar jaunimui rūpi karas?

Autorius
Active Youth
Data
2022-10-25

Ar jaunimui rūpi karas?

Vyresnių žmonių tarpe vyrauja nuomonė, jog šiuolaikinis jaunimas yra itin abejingas ir be naujųjų technologijų bei socialinių tinklų savo gyvenime daugiau niekuo nesidomi. Ukrainos Zaporožėje turėjęs vykti, bet dėl karo į Lietuvą perkeltas, projektas „Peace at War“ („Taika karo metu“ – aut. past.) kvietė jaunuolius įdėmiau pažvelgti į žmogaus teisių problemas konfliktų metu ir dar kartą įrodė, jog jaunoji karta yra itin sąmoninga bei empatiška aplinkai aktualiems pasaulio įvykiams.

Projekto metu daug dėmesio skirta skirtingų šalių konfliktams: Rusijos-Ukrainos, Rusijos-Sakartvelo, Izraelio-Palestinos ir t. t. Projekte dalyvaujantiems jaunuoliams geriau suprasti karo situaciją ir kelti klausimą – ką eilinis žmogus išgyvena karo metu – padėjo ir karo pabėgėliai tiek iš kaimyninės Ukrainos, tiek iš tolimesnio Afganistano.

Šis projektas turėjo itin didelę reikšmę bei svarbą šiuo laikotarpiu, kai vos prieš pusę metų Rusija įsiveržė į Ukrainą ir taip sukėlė nacionalinę grėsmę kitoms Europos valstybėms, ypač – Baltijos šalims. Dalyviai diskutavo apie žmogaus teisių svarbą karo/konflikto metu, svarstė idėjas kaip eilinis žmogus gali padėti užtikrinti taiką savo šalyje, kūrė socialinių medijų kampanijas, kurių tikslas buvo skatinti taiką ir vienybę pasaulyje.

Tarp projekto pranešėjų buvo ir karo ekspertų Lietuvoje – Lietuvos pabėgėlių taryba, Asociacija „Aktyvus Jaunimas“ bei politikas Saugardas Paulius – kurie mielai dalinosi esmine informacija, kaip padėti nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms, aptarė didžiausias pabėgėlių problemas Lietuvoje bei diskutavo apie Europos Sąjungos svarbą karo kontekste.

Visi dalyviai turėjo progą tiesiogiai prisidėti prie paramos Ukrainai. Viena iš projekto „Peace at War“ veiklų buvo vykti į Lietuvoje veikiančias organizacijas, padedančias karo paveiktiems ir Lietuvoje apsistojusiems žmonėms, ir prisidėti prie jų veiklos.

Projektas įrodė, jog jauni žmonės nėra abejingi pasaulyje vykstantiems kariniams konfliktams, jie nebijo išsakyti atviros nuomonės apie tokias jautrias temas, kaip žmogaus teisės, konfliktų valdymas ir taikos kūrimo procesai, o didžiausiu jaunuolių tikslu išlieka kurti vieningą bei taikią ateitį.

Projektas finansuojamas Erasmus+ lėšomis. Organizatoriai: Asociacija „Aktyvus jaunimas“.

Nuorodas į projekto vaizdo įrašus rasite čia ir čia.

Nuotraukas iš projekto veiklų* rasite šioje nuorodoje.

*visos nuotraukos asmeninio asociacijos „Aktyvus jaunimas“ archyvo.