35.172.230.21
Rezultatai
Neradote atsakymo?

Vengrija

Bendroji informacija

Valstybė vidurio Europoje. Šalyje gyvena 9,72 mln. gyventojų, o jos bendras plotas yra 93 030 km2. Vengrija yra suskirstyta į 19 medžių – šalies administracinių vienetų. Žymūs vengrai – mokslininkas Edvardas Teleris, gavęs Nobelio premiją, poetas Danielius Berženis ir kompozitorius Ferencas Listas.

Šalies sostinė: Budapeštas;

Tarptautinis telefono kodas: +36

Valiuta: Vengrijos forintas (HUF), bet šiuo metu Vengrija ruošiasi įsivesti eurą.

Kalbos, kuriomis susikalbėsi: vengrų, vokiečių ir anglų.

Įstaigų darbo laikas

Parduotuvės darbo dienomis dirba 10–18val, šeštadieniais 9–14 val. Kai kurios jų užsidaro per pietų pertrauką. Dauguma parduotuvių sekmadieniais nedirba. Savaitgaliais maisto parduotuvės atsidaro apie 6–7 val ir užsidaro apie 18–19 val. Bankai pirmadieniais – ketvirtadieniais dirba 8–15 val, penktadieniais 8–14 val. Muziejai Budapešte atviri lankytojams antradieniais–sekmadieniais 10–18 val.

Valstybinės šventės
 • Naujieji Metai – sausio 1 d.
 • Revoliucijos diena – kovo 16 d.
 • Darbo diena – gegužės 1 d.
 • Šv. Stepono diena – rugpjūčio 20 d.
 • Nacionalinė diena – spalio 23 d.
 • Visų Šventųjų diena – lapkričio 1 d.
 • Pirmoji Kalėdų diena – gruodžio 25 d.
 • Antroji Kalėdų diena – gruodžio 26 d.
Kainos Vengrijoje

Pagrindinis patiekalas paprastoje kavinėje 9.29 €;

Vakarienė dviems, vidutinio lygio restorane (trijų dalių) 42.99 €;

Jei norite greito maisto, tai standartinis McDonalds nedidelis kompleksas kainuoja 6.63 €;

Cappuccino atsigersite už 1.94 €;

Parduotuvėse

Vanduo (1.5l butelis) 0.44 €;

Kiaušiniai (12vnt) 3.04 €;

Kepalėlis (500g) batono 1.41 €

1kg bananų 1.84 €;

1kg obuolių 1.49 €;

1kg baltų ryžių 2.02 €;

Transportas

Vienkartinis bilietėlis viešajam transporte 0.93 €.

Mėnesinis bilietas viešajam transportui 25.21 €.

Taksi 1km tarifo kaina 1.06 €.

Taksi įsėdimo kaina 2.65 €.

Lankytinos vietos
 • Agteleko nacionalinis parkas. Parke galima pasigrožėti ne tik nuostabia Vengrijos gamta, bet ir Baradlos urvu. Tai didžiausias stalaktitų urvas Europoje. Beje, parko urvai garsėja puikia akustika, todėl čia dažnai organizuojami koncertai. Agteleko nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Tokajus. Šalies šiaurės rytuose esantis miestelis laikomas Vengrijos vyndarystės centru. Būtent čia gaminamas garsusis Tokaj. Svečiuojantis mieste būtina aplankyti tradicijas išlaikiusias vyno daryklas, kuriose nuolatos rengiamos ekskursijos ir vyno degustacijos.
 • Hortobadi nacionalinis parkas. Parko pasididžiavimas – žmogaus nepaliesta pušta – Vengrijos stepė, kuri tapo namais tūkstančiams laukinių paukščių. Kitas dėmesio vertas objektas – devynių arkų tiltas per Tisos upę. Tai ilgiausias tiltas visoje Vengrijoje. Hortobadi nacionaliniame parke yra įkurti gamtos ir etnografiniai muziejai.
 • Debrecenas. Antras pagal dydį šalies miestas vilioja žaviu senamiesčiu, gausybe muziejų, kuriuose galima susipažinti su vengrų kultūra, istorija ir tradicijomis.
 • Kečkemėtas. Miestas garsėja mineralinėmis versmėmis, planetariumu, agrometeorologine observatorija, XIX a. pabaigoje pastatyta miesto aikšte ir išraiškingų formų sinagoga. Čia gausu muziejų, vyndarystės centrų, puikių kavinių ir kitų pasilinksminimo vietų. Ideali vieta norintiems pažinimo džiaugsmą suderinti su malonumais.  
 • Šegedas. Dažnai saulės miestu vadinamas Šegedas stūkso labai vaizdingoje vietoje – prie Tisos ir Maros upių santakos. Miesto širdis – Kupolo aikštė, kuri savo dydžiu ir grožiu visiškai nenusileidžia Venecijos Šv. Morkais aikštei. Čia taip pat galima pasigrožėti neoromantinio stiliaus Katedra, Vyskupų rūmais, grojančiu laikrodžiu ir fontanais, kurių mieste tiek, kad suskaičiuoti tikrai nepavyktų.
 • Pečas. Sakoma, kad Pečas – tai vienas gražiausių miestų visoje Vengrijoje. Šiame mieste galima pasigrožėti iki šių dienų puikiai išsilaikiusiu ankstyvosios krikščionybės nekropoliu, senoviniais pastatais bei pirmuoju Vengrijoje įkurtu universitetu.
 • Hevizo kurortas. Jaukų ir romantiška atmosfera alsuojantį kurortą labiausiai garsina terminis ežeras, kuris yra antras pagal dydį visame pasaulyje. Ežero vanduo prisotintas mineralinėmis medžiagomis, kurios turi teigiamos įtakos sveikatai, ypač gydant sąnarių ligas ir jų skausmus.
 • Balatono ežeras. Didžiausias ežeras centrinėje Europoje dažnai dar vadinamas Vengrijos jūra, nes vietomis sunku įžiūrėti kitą ežero krantą. Nuostabus gamtos prieglobstis ieškantiems ramybės ir norintiems išsivaduoti nuo rutinos.
 • Budapeštas. Keliais sakiniais apibūdinti Vengrijos sostinę tiesiog neįmanoma. Norintys geriau pažinti šalies kultūrą ir tradicijas čia ras begalę muziejų, didingų pastatų ir tikrų architektūros šedevrų. Norinčių atsipalaiduoti laukia natūraliai trykštantys geoterminiai šaltiniai, kelis šimtus metų menančios pirtys ir vandens pramogos. Budapeštas – nemiegantis linksmybių miestas, todėl kiekvienas keliautojas čia ras viską, ko jo širdis geidžia.
Daugiau informacijos

http://hungary.com/