44.200.86.95
Rezultatai
Neradote atsakymo?

Albanija

Bendroji informacija

Šalis, traukianti spinduliuojančiu laukiniu Viduržemio jūros žavesiu, nuoširdžiai svetingais žmonėmis ir pašėlusiai spalvingu renesanso menu sostinėje Tiranoje.

Oficialus šalies pavadinimas: Albanijos Respublika
Šalies sostinė: Tirana
Tarptautinis telefono kodas: +355
Valiuta: Albanijos lekas (ALL)
Kalbos, kuriomis susikalbėsi: albanų, graikų, anglų

Įstaigų darbo laikas

Nėra pastovių darbo grafikų, tačiau daugelis parduotuvių bei kavinių dirba iki vidurnakčio.

Kur apsigyventi?

Albanijoje gali apsistoti kurortuose, nuomos namuose bei prabangiuose ar ekonominės klasės viešbučiuose, kuriuos rasi čia: http://www.united-albania.com/albanian-hotels/hotels-in-albania/. Beveik kiekviename Albanijos mieste yra tarptautinius standartus atitinkančių viešbučių. Labai didelis gyvenamųjų vietų pasirinkimas yra sostinėje Tiranoje. Ten galima rasti nakvynę ir labai prabangiuose apartamentuose miesto centre, ir paprastesnes nakvynės vietas, tačiau viešbučių žvaigždučių skaičius nebūtinai atitinka visuotinius standartus.

Kaip atsiskaityti?

Albanijoje atsiskaityti banko kortele galima tik kai kuriuose viešbučiuose ir restoranuose, tačiau šalyje yra daug bankomatų. Net ir mažuose miesteliuose galima rasti bent vieną bankomatą. Pinigai keičiami keityklose arba bankuose. Eurus ir JAV dolerius galima išsikeisti gatvėje.

Transportas

Albanijoje žmonės dažniausiai keliauja miniautobusais. Nėra jokių pastovių tvarkaraščių, nes šie autobusai palieka stoteles tada, kai nebėra laisvų vietų. Su šiais miniautobusais yra prieinamos visos labiau nutolusios vietovės.

Kitas keliavimo būdas – traukiniai. Albanijos stotyse gali rasti maisto produktų: vaisių, daržovių ir dar daug daugiau. Tai labai neįprasta lyginant su bet kokia kita Europos stotimi.

Oro linijos yra pats geriausias keliavimo būdas. Tarptautinis Tiranos oro uostas – labai gerai išvystytas susisiekimas su kitais šalies oro uostais.

Valstybinės šventės
  • Sausio 1 d. – Naujieji metai
  • Sausio 6 d. – Stačiatikių Kalėdos
  • Velykos
  • Gegužės 1 d. – Gegužės diena
  • Lapkričio 28 d. – Nepriklausomybės diena
  • Didysis penktadienis
  • Gruodžio 25 d. – Kalėdos
  • Ramadano pabaiga
Vizos

Kelionėms tinkami dokumentai: Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos: Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.   Pastaba: Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Sveikatos draudimas

Vykdamas į užsienį, nepamiršk pasirūpinti sveikatos draudimu.

Ką aplankyti?

Šioje šalyje gausu lankytinų vietų bei festivalių. Visa tai rasi čia: http://www.albanian-tourism.com/culture-heritage/.

Jei esi nepilnametis

Jei esi nepilnametis ir ketini vienas keliauti į Albaniją, tau reikės vieno iš tėvų ar globėjų notaro patvirtinto sutikimo.

Daugiau informacijos

http://albania.al/