3.236.83.14
Rezultatai
Neradote atsakymo?

Sudalyvauk filmo „Purpurinis rūkas“ peržiūroje su režisieriumi!

Data
2021-09-20

Sudalyvauk filmo „Purpurinis rūkas“ peržiūroje su režisieriumi!

Rugsėjo 23 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks režisieriaus Raimundo Banionio filmo „Purpurinis rūkas“ (2019, Lietuva) peržiūra.

Apie filmą

Filmas „Purpurinis rūkas“, sukurtas pagal Felikso Rozinerio romaną „Purpuriniai dūmai“, pasakoja apie Lietuvos žydą Jozefą, grįžtantį iš tremties Rusijoje į Lietuvą.

Nors ir išvengusio tragiško tėvų likimo Jozefo laukia savi išbandymai. Lietuvoje šeimininkaujantys rusai priverčia vaikiną tapti jų agentu, tą patį padaro ir miškuose besislapstantys partizanai. Vienintele rūsčios kasdienybės prošvaiste Jozefui tampa buvusiuose namuose gyvenanti mergina Janė, kurią vaikinas pamažu įsimyli. Tik šis jausmas, deja, vienpusis – Janės širdį jau užkariavęs partizanų vadas Vladas. Tas pats, kuris, pasak gandų, kaltas dėl Jozefo tėvų mirties.

Vieno milicijos reido metu Vlado kuopelė patiria nemažų nuostolių, o Vladas dėl to kaltina Jozefą. Tačiau netikėtas įvykių posūkis viską apverčia aukštyn kojom: Jozefas tampa vieninteliu žmogumi, galinčiu padėti Vlado mylimajai Janei ir jų dar tik gimsiančiam vaikeliui.

Po daugelio metų Izraelyje gyvenantis Jozefas gauna kvietimą į Lietuvos teismą liudyti Vlado byloje. Vyrui iškyla dilema: pasakyti tiesą ir taip pasmerkti mylimosios teisėtą sutuoktinį ar pameluoti ir išgelbėti tikrą vaiko, kurį Jozefas užaugino kaip savą, tėvą.

Svarbi informacija

  • Filmas N-13.
  • Privaloma registracija.
  • Renginyje galima dalyvauti tik turint galimybių pasą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis.

Daugiau informacijos skelbiama Facebook renginyje.