3.236.83.14
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2022-10-26

Psichologinis smurtas – nusikalstama veika?

Data
2022-10-26

Psichologinis smurtas – nusikalstama veika?

Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinė grupė ELSA Lietuva ir NVO „Stebėk teises“ spalio 28 d. kviečia į diskusiją „Psichologinis smurtas – nusikalstama veika?“. Diskusija vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius), konferencijų salėje (501).

Psichologinis smurtas – viena iš keturių smurto artimoje aplinkoje rūšių. Psichologinis smurtas pasireiškia kaip pavojingas, visada sąmoningas, tyčinis poveikis kito žmogaus psichikai, verčiantis jį baimintis, kad dėl tolesnių grasinančiojo veiksmų ar neveikimo atsiras kažkokių neigiamų padarinių. Psichologinio smurto tema kelia daug klausimų: ar turėtų būti kriminalizuojamas, kokios visuomenės grupės pažeidžiamiausios, kokią šis smurtas žalą sukelia ir kaip ją tiksliai nustatyti?

Renginiu siekiama praplėsti klausytojų žinias apie psichologinį smurtą, analizuojant jo specifiką, problematiką ir kitus svarbius aspektus. Tarpdiscipliniškoje psichologinio smurto diskusijoje dalyvaus įvairių profesijų kompetentingi specialistai:

  • Teisininkė doc. dr. Ilona Michailovič;
  • Teisininkas, kriminologas doc. dr. Gintautas Sakalauskas;
  • Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė dr. Dalia Puidokienė;
  • LR Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas dr. Andrius Navickas.

Renginį moderuos „Stebėk teises“ advokacijos ekspertė Greta Kin.

Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas.

Daugiau informacijos renginio nuorodoje.