100.28.132.102
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2023-07-10
Žymės

Parodos „ANTANAS INGELEVIČIUS: KŪRĖJAS IR MIESTAS“ atidarymas

Data
2023-07-10

Parodos „ANTANAS INGELEVIČIUS: KŪRĖJAS IR MIESTAS“ atidarymas

Liepos 13 d., ketvirtadienį, 17.00 val., Kauno paveikslų galerijoje vyks parodos „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ atidarymas.

Paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ – tai muziejinis tyrimas, vaizduotės pratimas, atviras klausimynas. Kokia iš tiesų buvo kūrėjo, fotografo Antano Ingelevičiaus (1892–1947?) asmenybė? Kodėl jis pasirinko fotografuoti XX a. 3–4 dešimtmečių Kauną kitaip nei kiti to laiko fotografai? Kodėl A. Ingelevičius taip ir nepakliuvo į Lietuvos fotografijos istoriją? Kaip jo darbai 1948 m. atsirado Vilniaus etnografinio muziejaus (dabar Lietuvos nacionalinis muziejus) saugyklose?

Parodoje Antano Ingelevičiaus asmenybė ir gyvenimas tarsi dėlionė konstruojami iš paskirų fragmentų: istorinių kontekstų, archyvinių dokumentų, laiškų, prisiminimų ir kitų tekstų. Svarbiausiu dokumentu šiame tyrime tampa pačios fotografijos. Žiūrėdami į jas galime įsivaizduoti Antaną ir pabandyti suprasti žvilgsnį, kuriuo jis unikaliai matė ką tik laikinąja sostine tapusį ir iš naujo besikuriantį Kauną.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Žymės