44.210.151.5
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2023-02-17
Žymės

Nenugalimas laisvės siekis: Ukraina

Data
2023-02-17

Nenugalimas laisvės siekis: Ukraina

Laisvės siekis – nenugalimas jausmas. Tą rodo Lietuvos istorija, tą šiandien demonstruoja ir ukrainiečių tauta. Vasario 24-ąją minėsime apmaudžią datą – 12 mėnesių per ilgai užsitęsusį grobikišką agresorės puolimą laisvoje, nepriklausomoje Ukrainoje. Žiaurų pasikėsinimą į valstybingumą ir siekį užgniaužti žmonių troškimą kurti savo gyvenimą laisvoje valstybėje. Per tuos metus paaiškėjo viena – Ukraina šioje kovoje ne viena. Kartu su ja stovi valstybės kaimynės, Europa ir visas pasaulis. Daugybė bendruomenių, socialinių iniciatyvų, verslų, politikos ir visuomeninių lyderių suvienijo jėgas Ukrainos palaikymui. Lietuviai pranoksta visus aukojimo rekordus rinkdami lėšas Lietuvoje veikiančioms iniciatyvoms. Kai kurios iš jų remia ginkluotą Ukrainos pasipriešinimą dar nuo 2014 metų.

Ukraina kovoja ne tik už savo laisvę – ji kovoja už visos Europos laisvę, už laisvę, kaip reiškinį, iš esmės. Šiandien visi mes esame Ukraina.

Beprecedenčio, agresorės pradėto kruvino karo metinių išvakarėse, vasario 23 d., nuo 12:10 rengiamas pokalbis apie Ukrainą. Nuo paramos Ukrainos žmonėms, jos kovotojams iki karo pasekmių visam pasauliui bei pokyčius tarpvalstybiniuose santykiuose kalbėsimės su Europos Parlamento nariu Petru Auštrevičiumi, Seimo nariu, Ateities komiteto pirmininku prof. Raimundu Lopata, Gedimino legiono vadove Egle Radvile.

Diskusiją moderuos Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus narė Ona Aleksiūnaitė.

Renginys vyks Vilniaus rotušėje, pirmajame aukšte. Taip pat, bus tiesiogiai transliuojamas Facebook platformoje.

Po renginio visi dalyviai turės galimybę apsilankyti Rotušės požemiuose, iki vasario 24 d. veikiančioje Gedimino Legiono parodoje „Viola ir Emocinis lūžis“.

Daugiau informacijos renginio nuorodoje.