100.28.132.102
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2023-07-27
Žymės
Šaltinis

NARA garso žurnalistikos mokykla: susipažinimo vakaras

Data
2023-07-27

NARA garso žurnalistikos mokykla: susipažinimo vakaras

NARA redakcija pradeda dirbti prie garso pasakojimų ciklo, siekiančio pažinti naują Vilniaus žydų kartą. Žurnalistai kviečia vilniečius moksleivius prie jo prisijungti.

Būsima tinklalaidžių (podcasts) serija sieks pažinti jaunus Vilniuje gyvenančius žydus, tęsiančius šimtmečius menančią, Holokausto metu beveik sunaikintą, bet lig šiol gyvą Vilniaus žydų istoriją. Tai unikali proga garso žurnalistika besidomintiems moksleiviams prisijungti prie NARA profesionalų komandos ir dirbti kartu. Projekte kviečiami dalyvauti 9-11 klasių moksleiviai iš skirtingų etninių grupių multikultūriame Vilniaus mieste.

Projekto darbai vyks 2024-ųjų pavasarį ir vasarą, bet susipažinti susidomėjusieji moksleiviai kviečiami jau dabar. Neformalaus renginio metu moksleiviai susipažins su garso žurnalistikos pagrindais ir prisijungs prie pokalbio apie Vilniaus žydų bendruomenę ir Vilniaus daugiakultūriškumą.

Moksleivių rolė projekte bus kertinė – jie ims interviu, dirbs prie epizodų montavimo, rinks informaciją, ieškos kūrybiškų jos pateikimo būdų. Iš viso projektui bus atrinkti nuo 5 iki 7 moksleivių, kurie dirbs kartu su NARA mentoriais. Ši programa leis dalyviams geriau pažinti miesto, kuriame jie auga, istoriją, ir galės tapti tramplinu į žurnalistikos ar kitas visuomenę tiriančias studijas Lietuvoje ar užsienyje.

Susidomėjusieji moksleiviai laukiami rugpjūčio 9 d. 17.30 val., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje (5 aukštas).

Garso pasakojimų ciklą inicijuoja vienas NARA redaktorių, žurnalistas Karolis Vyšniauskas. Projekto edukacinę dalį kuruoja vilnietis edukacijos specialistas Daniel Hiterer. Projektą finansuoja Jungtinių Valstijų ambasados Lietuvoje JAV programų alumnų fondas.

Nuo 2017 m. veikianti NARA tinklalaidė yra pirmoji profesionali tinklalaidė Lietuvoje. NARA autorių garso žurnalistikos darbai buvo nominuoti PRIX EUROPA žurnalistikos konkurse, pristatyti Tarptautinėje garso dokumentikos konferencijoje (International Feature Conference) ir Tarptautiniame žurnalistikos festivalyje Italijoje. 2019 m. NARA buvo pripažinta geriausia tinklalaide Lietuvoje „Login“ konferencijoje.

Moksleivius, planuojančius dalyvauti susitikime ar susidomėjusius projektu, bet negalinčius dalyvauti, kviečiame iš anksto informuoti adresu karolis@nara.lt.

Žymės
Šaltinis