3.236.83.14
Rezultatai
Neradote atsakymo?

Moksleiviai kviečiami mokytis teisinio švietimo programoje!

Data
2021-08-25

Moksleiviai kviečiami mokytis teisinio švietimo programoje!

Artėjant rudeniui į Lietuvos mokyklas grįžta ir Moksleivių teisinio švietimo programa (MTŠP), jau devynioliktus metus suteikianti galimybę moksleiviams prasmingai praleisti rudens savaitgalius, gilinant žinias įvairiose teisės disciplinose.

Šįkart – ir nuotoliniu būdu

Nuo 2000-ųjų organizuojama Moksleivių teisinio švietimo programa – seniausias Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinės grupės ELSA Lietuva projektas, kurio metu 9-12 klasių moksleiviai supažindinami su teisės mokslu.

Šiais metais dalyviai turės galimybę ne tik atvykti į gyvas paskaitas Vilniuje ir  Kaune, bet ir prisijungti prie užsiėmimų nuotoliniu būdu. Be to, dalyviai, išklausę teorinių paskaitų ciklą, gaus pažymas apie dalyvavimą bei bus kviečiami išbandyti jėgas teisminės inscenizacijos konkurse, o geriausieji galės džiaugtis piniginiais (ir ne tik!) prizais!

Programa vyks trimis turais:

Paskaitų ciklas (I turas):

 • 4 šeštadienius iš eilės moksleiviai bus kviečiami klausytis paskaitų, kurias jiems ves teisės studentai – lektoriai.
 • Paskaitų turinį sudarys atitinkamų teisės šakų pagrindų nagrinėjimas, siekiant moksleivius supažindinti ne vien su teorija, bet ir praktiniu teisės taikymu.
 • Paskaitų ciklo metu moksleiviams bus išdėstytos 8 paskaitos.

Testas (II turas):

 • Testas bus rašomas pasibaigus paskaitų ciklui.
 • Teisę rašyti testą turės tie moksleiviai, kurie bus išklausę ne mažiau kaip 50 % + 1 paskaitų.
 • Testą sudarys ne mažiau kaip 30 klausimų, parinktų paskaitas dėsčiusių lektorių.

Teisminio proceso inscenizacija (III turas):

 • Į šį turą patenka ne daugiau kaip 16 geriausiai testą išlaikiusių moksleivių.
 • Inscenizaciją sudaro du etapai: atrankinis, kuriame geriausiai pasirodžiusios moksleivių komandos patenka į finalą, ir finalinė teisminio proceso inscenizacija.
 • Viename pusfinalyje dalyvauja ne daugiau nei 8 komandos. Komandos burtų keliu suskirstomos poromis, nustatomas ieškovas ir atsakovas ar analogiškos šalys kitokio pobūdžiobyloje. Burtus organizuoja organizacinis komitetas. Komanda turi sugalvoti savo pavadinimą. Bylos fabulą ir užduotis abi komandos gauna prieš 7 kalendorines dienas iki Inscenizacijos pradžios.
 • Į finalinį etapą pateks ne daugiau kaip 2 geriausiai pasirodžiusios komandos iš kiekvieno pusfinalio.
 • Finale komandų pasirodymus vertins vertinimo komisija, sudaryta iš ne mažiau kaip 3 dėstytojų ar teisininkų.

Registracija

„Įstatymai panašūs į voratinklį: silpną apraizgo, o stiprus juos sutrauko“ – neatmenamais laikais sakė didis graikų įstatymų leidėjas Solonas. Šis posakis neabejotinai įveikė laiko išbandymus ir išliko aktualus – senovės graikams persikrausčius į istorijos vadovėlį, Lietuva ir didelė dalis pasaulio valstybių toliau gyvena teisės viršenybės principu paremtame pasaulyje.

Daugeliui  moksleivių šeštadieniai, praleisti MTŠP, tampa stimulu rinktis teisės studijas Tačiau nepaisant to, ar svajoji būti teisininku, ar rinksiesi su teise nieko bendro neturinčią specialybę, teisės žinios yra dalykas, kurio ant pečių nenešioji. O kada rasi tinkamesnį laiką mokytis teisės, jei ne mokyklos suole?

Pamėk Moksleivių teisinio švietimo programos „Facebook“ puslapį ir lauk tolimesnių žinių.

Registracija atvira iki rugsėjo 17 d.