3.238.235.248
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2023-06-12
Šaltinis

MO lauke. Poezijos skaitymai

Data
2023-06-12

MO lauke. Poezijos skaitymai

MO poezijos skaitymai šią vasarą kviečia ir toliau ieškoti netikėtų atspalvių bei sąskambių eilėse, grįžti pasiklausyti jau pamėgtų autorių ar atrasti dar negirdėtų.

Šiais metais poezijos skaitymuose prisiminsime MO šūkį ir pirmosios muziejaus parodos pavadinimą „Visas menas – apie mus“. Klausytojus pakviesime naujai pamatyti save eilėraščiuose, rasti žodžius, kurie atveria tai, kas neatsivertų jokiai kitai medijai, galų gale – susitikti, susikalbėti, susigirdėti, pabūti.
Pirmieji skaitymai – birželio 21 d.

Pirmuosiuose skaitymuose dalyvaus ir eiles skaitys Dovilė Bagdonaitė, Laura Kromalcaitė ir Lukas Miknevičius.

  • Dovilės Bagdonaitės tekstus daugelis pristato tarsi jungtį tarp dailės bei poezijos, tačiau jie tuo neapsiriboja, gali svyruoti nuo grubokų, groteskiškų kasdienybės etiudų, sociokritikos iki šmaikščių žaidimų su kultūros ženklais ar pačia kalba.
  • Lauros Kromalcaitės kūryba kviečia į pasaulį žvelgti per teatrališką ar paradokso prizmę, klausti „kas, jeigu?“ ir nebijoti išbandyti asmeniškų, atvirų ar fantasmagoriškų atsakymo variantų.
  • Lukas Miknevičius savo eilėraščiais pasakoja istorijas, narsto dialogų nuotrupas, ieško subtilių žmonių tarpusavio ryšių atspalvių, grožio, kylančio iš susikalbėjimų bei nesusikalbėjimų. Jis nesibodi pasijuokti iš savęs, iš mus supančio pasaulio, pasierzinti, tačiau po tekstų palieka netikėtą ramumą.

Poezijos skaitymų temas ir dalyvius renka bei pokalbius su autoriais moderuoja Zigmas Pakštaitis.
Esant prastoms oro sąlygoms, skaitymai vyks MO hole.

MO lauke renginiai yra nemokami ir atviri visiems. Pasižymėkite skaitymų datas kalendoriuose ir čiupkite už parankių bičiulius!
Visus MO lauke renginius rasite čia.