44.222.189.51
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2023-04-18
Žymės

Marijampolėje atidarytas jaunimo informavimo centras

Data
2023-04-18

Marijampolėje atidarytas jaunimo informavimo centras

Balandžio 17-ąją, Europos jaunimo informavimo dieną, Marijampolėje duris atvėrė Marijampolės jaunimo informacijos centras.

Tai jau trečiasis Lietuvoje jaunimo informavimo ir konsultavimo centras, teikiantis JIK paslaugas jauniems žmonėms.

Pagrindinis jaunimo informavimo ir konsultavimo (JIK) tikslas yra padėti jauniems žmonėms susiorientuoti visuose jų gyvenimo aspektuose ir skatinti savarankišką sprendimų priėmimą. Tai remiasi tuo, kad neįmanoma priimti tvirto sprendimo nežinant visų esančių galimybių ir alternatyvų. Tačiau čia nesustojama – skirtingų galimybių žinojimas yra tik pirmas žingsnis, po kurio seka skirtingų variantų įvertinimas, palyginimas platesniame kontekste ir suderinimas su jauno žmogaus galimybėmis, įgūdžiais ir siekiais. Visiems šie žingsniai yra sudėtingi, ypač jie sudėtingi jauniems žmonėms, kurie dar formuojasi kaip asmenybės ir su jais susiduria pirmą kartą.

Jaunimo informacijos centrai teikia informavimo ir konsultavimo paslaugas jauno amžiaus asmenims. Pagrindinės konsultacijų temos: mokymasis, darbas ir praktika, laisvalaikis, savanorystė, socialinės ir psichologinės paslaugos, jaunų šeimų poreikiai, informacinis ir finansinis raštingumas, bendradarbiavimas su valstybinėmis institucijomis.