35.172.230.21
Rezultatai
Neradote atsakymo?

Lietuvoje vyks pirmasis Europos antreprenerystės festivalis: kviečia iš naujo įsivaizduoti ateitį

Data
2021-06-09

Lietuvoje vyks pirmasis Europos antreprenerystės festivalis: kviečia iš naujo įsivaizduoti ateitį

Birželio 29–liepos 15 dienomis Europos jaunimo ir verslo dėmesys kryps į Lietuvą – šalyje nuotoliniu būdu vyks pirmasis ir didžiausias Europos antreprenerystės festivalis „Gen-E 2021“. Europinis „Junior Achievement“ jaunimo verslumo ugdymo organizacijų tinklas šiais metais Lietuvą, kaip festivalio šeimininkę, pasirinko neatsitiktinai – renginys šalyje organizuojamas siekiant pradėti platesnę diskusiją apie verslumo ugdymą, taip pat stiprinti antreprenerystės kultūrą.

Festivalio pavadinimas „Gen-E“, kaip pasakoja organizatoriai, yra akronimas, pristatantis naują europiečių kartą. „Kartą, kuri jau šiandien nebijo keisti rytojaus ir renkasi veikti. Kartą, kurią į priekį veda atviras požiūris, kurių mąstysenoje problemos virsta galimybėmis – antreprenerių kartą“, – pavadinimo sumanymą atskleidžia „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Pasak jos, galimybė Lietuvoje organizuoti tokio masto renginį – įvertinimas ne tik 28-erius metus šalies mokyklose sėkmingai ekonominio švietimo, verslumo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programas įgyvendinančiai nevyriausybinei organizacijai „Lietuvos Junior Achievement“, bet ir valstybei bei Lietuvos verslui, už indėlį skatinant verslumo ugdymą. Tuo pačiu tai ir priminimas – norint, kad kiekvienas vaikas Lietuvoje įgytų svarbių XXI a. kompetencijų, praktinis verslumo ir finansinio raštingumo ugdymas turėtų pasiekti kiekvieną moksleivį dar mokykloje.

„Ilgametės dalies Lietuvos mokyklų ir mokytojų pastangos įgyvendinant verslumo ir finansinio raštingumo ugdymo programas, valstybinių institucijų ir verslo parama bei įsitraukimas į jaunimo ugdymo procesą išties džiugina, tačiau verslumo ugdymui vis dar skiriamas ribotas dėmesys. Tai atskleidžia ir visuomenės požiūris. Sausį „Lietuvos Junior Achievement“ inicijuotas ir bendrovės „Spinter Research“ atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės apie verslumą tyrimas parodė, kad kone 8 iš 10 Lietuvos gyventojų sutinka, kad verslūs žmonės kuria gerovę ne tik sau, bet ir visai valstybei. Tuo pačiu net 72 proc. apklaustųjų mano, kad verslumo ugdymui skiriamas dėmesys yra nepakankamas“, – apklausos rezultatus apžvelgia A. Rusteikienė.

Tokie respondentų atsakymai, kaip teigia organizacijos vadovė, aiškus signalas, kad visuomenėje pokytis jau įvyko – vis daugiau lietuvių supranta asmeninės iniciatyvos, veiklumo, taip pat praktinio verslumo ir finansinio raštingumo įgūdžių svarbą, kurie įgalina proaktyviai kurti mūsų šaliai.

Europinio „Junior Achievement“ tinklo atliktas jaunimo verslumo ugdymo programos „AcceleratorX“ poveikio ir rezultatų vertinimas parodė, kad savo jaunąsias bendroves mokykloje kūrę moksleiviai 40 proc. dažniau užima vadovaujančias pozicijas ir gauna didesnes pajamas, 20 proc. rečiau būna be darbo praėjus 8–15 m. po mokyklos baigimo ir 3–5 kartus dažniau bando ar planuoja kurti savo verslą.

„Verslumo ugdymas nėra tik apie verslumą – tyrimai rodo, kad antreprenerystė padeda moksleiviams pagerinti savo rezultatus kituose mokomuosiuose dalykuose, pavyzdžiui, matematikoje. Mokiniai iš naujo atranda mokymosi prasmę, todėl yra labiau motyvuoti, savarankiškesni, pozityviau vertina aplinką. Taip pat verslumo ugdymo procese lavinami komunikacijos, viešojo kalbėjimo gebėjimai“, – pasakoja A. Rusteikienė.

Lietuvoje organizuojamas Europos antreprenerystės festivalis žinutė ir sprendimų priėmėjams, kviečianti daugiau dėmesio skirti verslumo skatinimo ir ugdymo iniciatyvoms.

„Trūksta ne tik platesnės diskusijos, verslumo ugdymui reikia ir nuoseklumo bei masto, tad šioje srityje dar tikrai reikia nemažai nuveikti ir visuomenei, ir verslui, ir valstybei bei jos švietimo sistemai. Tikimės, kad Lietuvoje organizuojamas Europos antreprenerystės festivalis atkreips daugiau dėmesio į tai, kas svarbu – kūrybiškų, pozityvių, savimi ir savo galia veikti pasitikinčių ateities Lietuvos piliečių ugdymą“, – viliasi A. Rusteikienė.

Šiais metais festivalio „Gen-E 2021“ žinutė jaunimui – „Render the future“. Kartu su Europos verslo ir politikos lyderiais, kultūros atstovais, nuomonės formuotojais ir visuomenės veikėjais bei Lietuvos jaunimu organizatoriai klaus, kokią žinią apie ateitį galime parsinešti vaizduotėje nukeliavę į 2051-uosius metus ir ragins iš naujo įsivaizduoti septynias svarbias rytojaus temas: „Ateities pinigai“, „Švarus oras“, „Socialinių tinklų poveikis“, „Kibernetinis saugumas“, „Ateities keliavimas“, „Dirbtinis intelektas“ ir „Gamtinių išteklių mažėjimas“.

Dalyvauti festivalyje ir susipažinti su Lietuvos ir Europos jaunimo verslo idėjomis galės visi norintieji. Birželio 29-ąją organizatoriai kvies apsilankyti visuomenei atviroje virtualioje moksleivių ir studentų verslų „eXpo“. Parodoje kuriamus produktus ir vystomas paslaugas pristatys net 180 jaunųjų bendrovių, kurias mokyklose ir universitetuose įkūrė daugiau nei 800 jaunųjų antreprenerių. Nuotolinis renginys atidarys daugiau nei dvi savaites vyksiantį festivalį „Gen-E 2021“, pirmą kartą apjungiantį du kasmetinius, didžiausius Europos verslumo ugdymo konkursus: moksleivių ir studentų. Šių metų laimėtojai bus paskelbti liepos 15 dieną tiesioginėje geriausių Europos jaunimo verslų apdovanojimų transliacijoje.

Daugiau informacijos rasi festivalio internetinėje svetainėje.