44.222.64.76
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2022-12-19
Žymės

Didysis atidarymas: Trys naujos parodos

Data
2022-12-19

Didysis atidarymas: Trys naujos parodos

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16, Kaunas), gruodžio 22 d. kviečia į trijų naujų parodų atidarymą!

  • PARODA „SALDŽIŲ SVAJONIŲ FONDAS“ („SWEET DREAMS FOUNDATION“)

Vykstant karui Ukrainoje kuratorė Lesia Kulchynska pakvietė menininkus savo kūriniais atskleisti dabartinę neapibrėžtumo būseną. Paroda liepos 16 d. – spalio 16 d. buvo eksponuojama Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, išreikšdamas paramą Ukrainai ir jos menininkams, perkėlė parodą iš Nidos meno kolonijos ir pritaikė prie Kauno paveikslų galerijos erdvių. Parodos dalyviai pristato videomeno, tapybos, tarpdisciplininio meno, keramikos, skulptūros ir kt. žanrų kūrinius, tyrinėja ramybės, karo, svajonių ir privilegijų temas.

Parodos Kuratorė: Lesia Kulchynska
Paroda veiks: 2022-12-22 – 2023-04-08

  • PARODA „JONAS MEKAS IŠ ARČIAU IR IŠ TOLIAU“

2022 m. minime Jono Meko šimtmetį. Šį laikotarpį teisėtai galime pavadinti Meko amžiumi. Jis ne tik užfiksavo svarbiausius istorinius įvykius – gyvenimą perkeltųjų asmenų stovykloje, avangardinio kino ištakas pokario Niujorke, Lietuvos laisvės kelią ir Sovietų Sąjungos žlugimą, bet ir sukūrė savitą žiūros būdą. Dienoraštinis Meko kalbėjimas – eilėmis ir kino kamera – tapo unikaliu formatu, kurio stilistika veikė jo draugus filmininkus ir kitus menininkus. O koks buvo Mekas kitapus kameros? Kaip jį matė kolegos ir mokiniai?

Bičiuliai ir kiti smalsuoliai įvairiomis aplinkybėmis užfiksavo Joną Meką savo dienoraščiuose videokamera ar fotoaparatu. Audiovizualinę instaliaciją „Jonas Mekas iš arčiau ir iš toliau“ sudaro skirtingi, bet itin asmeniški menininko bičiulių bei Lietuvos kino studijos video ir kino dienoraščių fragmentai.

Parodos kuratorius: Gintaras Sodeika
Paroda veiks: 2022-12-22 – 2023-04-02

  • PARODA „VIENO LAIŠKO ISTORIJA“

„Vieno laiško istorija“ – paroda apie gerumą ir pagalbą. Ši istorija kviečia pažvelgti į vieno žmogaus galimybes ir suvokti, kiek galime padaryti ir kiek tai reikš ateityje. Parodoje pristatome puikų meno mecenatystės pavyzdį ir, pasitelkiant fluxus pašto meno idėją, skatiname kiekvieną lankytoją patikėti gerumo galia – parašyti ir išsiųsti bent vieną gerumo laišką.
1999 m. vasario 16 d. tuometinio Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Osvaldo Daugelio iniciatyva Kauno paveikslų galerijoje atidarytas Jurgio Mačiūno fluxus kabinetas. Įrengus kabinetą sumanyta akcija kreiptis į Jurgio Mačiūno draugus ir bendražygius dėl pagalbos rengiant fluxus meno pašto akciją, skirtą J. Mačiūno kabinetui Kaune.
Jonui Mekui buvo išsiųstas prašymas pagelbėti ieškant menininkų adresų. Filmininkas į šį kreipimąsi atsakė ne tik pasidalydamas kontaktais, bet ir atsiųsdamas krūvą savo laiško kopijų su raginimu paremti J. Mačiūno kabinetą, kurias pasiūlė platinti kartu su muziejaus paruoštais atvirlaiškiais. Kartu su menininkų pagamintais atvirlaiškiais, parsiųstais atgal į muziejų, atkeliavo ir įvairiausių eksponatų fluxus kabinetui.
Jono Meko pradėta tradicija remti „Čiurlionio muziejų ir Mačiūno miestą“ tęsiasi ir iki šios dienos. Muziejaus rėmėjų ir labdarių dėka mūsų kolekcijos pildosi ir šiandien.

Parodos kuratorė: Eglė Komkaitė-Baltušnikienė
Parodos architektė: Sigita Kundrotaitė
Parodos dizainerė: Milda Kairaitienė
Paroda veiks: 2022-12 22 – 2023-04-02

Daugiau informacijos rasite čia.