44.221.70.232
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Žalianamis
Data
2024-05-03

Dalyvauk „Srauto formų“ dailės terapijos užsiėmime

Autorius
Žalianamis
Data
2024-05-03

Dalyvauk „Srauto formų“ dailės terapijos užsiėmime

Jei esi 14-29 metų asmuo, kuriam norisi geriau save pažinti, įnešti į savo gyvenimą kūrybos, o gal tiesiog jauti daug nerimo/nuovargio ir norėtum rasti naują būdą tai paleisti, tuomet kviečiu Tave į “Srauto formų” kūrybinį užsiėmimą Žalianamyje gegužės 9 dieną, 18:30 valandą.

Daugiau informacijos – „Facebook“ tinkle.

Užsiėmimo metu kelsime klausimus: Kaip jaučiuosi, kai susidūriu su permainomis? Ar aš pats keičiuosi? Ar norėčiau lanksčiau išbūti įvairiose gyvenimo situacijose? Šiems užsiėmimams tikrai nėra būtini piešimo įgūdžiai, svarbiausia kūrybinis procesas, o ne rezultatas.

Užsiėmimo planas:
18:30 Pažintinis ratas
19:00 Apšilimo užduotis
19:15 Kūryba
20:00 Refleksija

Srauto formos – meniniai užsiėmimai, kurių metu kūrybos pagalba kuriamas kontaktas su vidiniu pasauliu. Srautas (ang. flow) – būsena, kuomet esi pasinėręs į kūrybinę ar kitokią veiklą. Šios būsenos metu sumažėja aktyvumas prefrontalinėje žievėje – smegenų dalyje, atsakingoje už planavimą, savikontrolę, savirefleksiją ir t.t. Aktyvumui šioje srityje pažemėjus, galimi pokyčiai: laiko nuovokos ir vidinio kritiko praradimas, padidėjęs kūrybiškumas. Kūrinys tampa tarsi laiškas, kurį gauni nuo savo pasąmonės. Tai yra būdas išreikšti dalykus, kuriuos sudėtinga verbaliai perteikti ir įsisąmoninti.

Ką veiksime užsiėmimų metu?

Kursime panaudojant įvairias dailės priemones, o kartais ir atrandant netikėtų meninių sprendimų. Ne mažiau svarbi užsiėmimų dalis bus pokalbis. Rate turėsime refleksiją, kurios metu dalinsimės atradimais, kilusiais kūrybiniame procese, kartu tyrinėsime, ką atskleidžia sukurti darbai.
Esu dailės terapeutė Austėja. Mano kasdienybėje persipynusi kūryba ir darbas su jaunais žmonėmis. Džiaugiuosi, galėdama kartu su jais stebėti asmeninius atradimus ir palydėti, kuomet nedrąsu keliauti vieniems. Savo veiklose stengiuosi pastebėti kiekvieno dalyvio individualius poreikius ir kartu keliauti nuo taško, kuriame susitinkame.

DĖMESIO: čia nėra terapinė grupė, kurios tikslas gydyti psichinius sutrikimus, tačiau šiuose neformalaus ugdymo užsiėmimuose, kurie skirti padėti jaunam žmogui geriau pažinti save bei tokiu būdu stiprinti savo emocinę sveikatą, yra pasitelkiamos dailės terapijos metodikos, kurios gali turėti terapinį poveikį.

Veiklos yra nemokamos ir skirtos jaunimui (amžius 14-29 m.).

Veiklos finansuojamos Jaunimo reikalų departamento, per projektą „VIRSMAS“, kuris skirtas stiprinti jaunus žmones per skirtingas veiklų kategorijas: fizinę ir emocinę sveikatą, karjerą, mentorystę bei savanorystę.