3.236.83.14
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
LR URM
Data
2024-01-17

Dalyvauk projekte „Atgal į mokyklą“

Autorius
LR URM
Data
2024-01-17

Dalyvauk projekte „Atgal į mokyklą“

Maloniai kviečiame visas Lietuvos mokyklas registruotis dalyvauti LR užsienio reikalų ministerijos (toliau – URM) jau tradiciniu tapusiame projekte „Atgal į mokyklą“. Šios iniciatyvos metu diplomatai, valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir vienai dienai tampa mokytojais, galinčiais jaunajai kartai įdomiai ir smagiai papasakoti, kas yra Europos Sąjunga (toliau – ES).

Kadangi 2024 metais švenčiame Lietuvos narystės ES ir NATO 20-metį, šiemet URM ir kitų institucijų darbuotojai supažindins moksleivius ne tik su ES, bet ir su NATO aktualijomis, kuo narystė jose svarbi ir naudinga Lietuvai, koks Lietuvos indėlis ir dar daugiau.

Susidomėjusių „Atgal į mokyklą“ projektu ir norinčių jame dalyvauti mokyklų prašome užsiregistruoti, užpildant šią registracijos formą iki š. m. 2024 m. vasario 2 d. (imtinai). Projekte gali dalyvauti 5–12 klasės.

Projektas vyks nuo š. m. kovo 18 d. iki gegužės 31 d. 

Pildant registracijos anketą, prašytume nurodyti 3 ar daugiau pasirinktinai Jums tinkamas tikslias datas (išskyrus savaitgalius) minėtame laikotarpyje, iš kurių projekto lektoriai galėtų rinktis, kada atvykti į Jūsų mokyklą.

Jeigu turėtumėte klausimų dėl dalyvavimo projekte, kviečiame kreiptis el. paštu atgalimokyklas@urm.lt.

Projekte gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos – ir tos, kuriose dėstoma lietuvių kalba, ir tos, kuriose dėstoma tautinių bendrijų kalbomis.

Platesnė informacija. Projekto tikslas – suteikti galimybes moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie ES ir valstybių narių veikimą joje, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis bei formuoti vertybines nuostatas, įgalinančias jaunus žmones būti aktyviais piliečiais, tikinčiais, kad gali daryti pokyčius ES.

2023 metais užsiregistravo rekordinis skaičius – daugiau nei 200 Lietuvos mokyklų. Į mokyklas vyko Užsienio reikalų ministras, viceministrai, Ambasadorių klubo nariai. Taip pat prie iniciatyvos prisijungė Krašto apsaugos ministerija, Susisiekimo ministerija, Teisingumo ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Žemės ūkio ministerija bei Seimo
atstovai.