35.172.230.21
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
Aktyvus jaunimas
Data
2023-10-16

Dalyvauk projekte apie jaunimo pilietiškumą

Autorius
Aktyvus jaunimas
Data
2023-10-16

Dalyvauk projekte apie jaunimo pilietiškumą

Mokymai „WECITIZEN“: jaunimo pilietiškumas – demokratijos ateitis

Šiuo metu visame pasaulyje didėja susirūpinimas jaunimo dalyvavimu politikoje ir pilietiškumu – tai svarbu Lietuvoje. Norint labiau paskatinti jaunimą dalyvauti demokratiniame gyvenime ir tapti aktyviais piliečiais, įgyvendinamas projektas „WECITIZEN”, kuris vyks Vilniuje, lapkričio 6–12 dienomis.

„WECITIZEN” projektas – kvietimas prisijungti

Projektas „WECITIZEN” vyks lapkričio 6–12 d. Vilniuje. Šiuose mokymuose dalyvaus jaunuoliai iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos ir Graikijos – jei domiesi jaunimo pilietiškumo skatinimu – kviečiame prisijungti.

Šio projekto tikslas yra skatinti jaunimo dalyvavimą demokratiniame gyvenime, paremti socialinį ir pilietinį įsitraukimą bei užtikrinti, kad visi jauni žmonės turėtų reikiamų išteklių, norint aktyviai dalyvauti visuomenėje. Projektas „WECITIZEN” taip pat pabrėžia savanorystės svarbą, nes tai – vienas iš svarbesniųjų veiksnių, skatinanančių įsitraukimą į visuomenę.

Pilietiškumo svarba

Pilietiškumas yra esminė jaunimo įtraukimo į demokratinį gyvenimą sudedamoji dalis. Tai ne tik balsavimas rinkimuose, bet ir aktyvus dalyvavimas visuomeniniuose procesuose, nuomonės reiškimas bei pasiūlymų teikimas. Jauni žmonės, suprantantys savo pilietines teises ir pareigas, tampa sąmoningais visuomenės nariais, galinčiais dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose. 

Socialinė veikla ir savanorystė

Socialinė veikla ir savanorystė yra svarbūs veiksniai, skatinantys įsitraukimą į visuomenę. Tai leidžia piliečiams išbandyti savo jėgas, įgyti patirties ir įvairiais būdais prisidėti prie visuomenės gerovės. Savanorystė suteikia galimybę tobulinti ir asmeninius įgūdžius bei ugdyti lyderystę, tačiau sėkminga socialinė veikla priklauso nuo savanorių įsitraukimo ir jų indėlio. Būtent jie tampa gyvu pavyzdžiu, kaip kiekvienas žmogus gali daryti įtaką visuomenei. 

Kaip „WECITIZEN” projektas skatina savanorystę?

Šis projektas aktyviai remia socialinę veiklą ir skatina jaunimą tapti savanoriais. Dalyviai projekte yra svarbus žinių šaltinis, padedantys užtikrinti mokymų kokybę, medžiagos aktualumą ir patikimumą. Žinoma, savanoriai įgyja ir minkštųjų įgūdžių, pasitikėjimo savimi bei bendrųjų žinių, kurios yra būtinos aktyviam piliečiui.

Taigi, projektas „WECITIZEN” yra iniciatyva, skirta jaunimo dalyvavimui demokratijoje ir jų pilietiškumo skatinimui. Šis projektas ne tik skatina socialinę veiklą ir savanorystę, bet taip pat ugdys jaunimo supratimą apie jų vaidmenį visuomenėje. Tai – svarbi priemonė stiprinti jaunimo politinį įsitraukimą, tad jei ir Tau ši iniciatyva atrodo tokia svarbi, kaip ir mums – kviečiame dalyvauti!

Registraciją į mokymus rasi čia.