35.172.230.21
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Autorius
DiscoverEU
Data
2024-03-18

Aštuonuolikmeti, laikas keliauti po Europą su „DiscoverEU“ programa

Autorius
DiscoverEU
Data
2024-03-18

Aštuonuolikmeti, laikas keliauti po Europą su „DiscoverEU“ programa

Tau 18 metų ir esi vienos iš ES valstybių narių arba programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių gyventojas? Renkis į kelionę po Europą!

2024 m. balandžio mėn. rengiamos Europos jaunimo savaitės dėmesio centre – jaunieji europiečiai! Likus dviem mėnesiams iki Europos Parlamento rinkimų vyksiantis renginys suteikia galimybę pateikti savo ateities viziją. Žemėlapyje rask veiklą netoli tavęs!

„DiscoverEU“ registracijos etapas:

Jis vyks nuo 2024 m. balandžio 16 d. 12.00 val. (vidurdienio Briuselio laiku) iki 2024 m. balandžio 30 d. 12.00 val. (vidurdienio Briuselio laiku). Registraciją galėsi rasti nuo balandžio 16 d. paspaudus čia.

Kas yra „DiscoverEU“?

„DiscoverEU“ yra vienas iš programos „Erasmus+“ veiksmų ir suteikia galimybę pakeliauti ir pamatyti, kokia įvairi yra Europa, sužinoti apie jos kultūros paveldą ir istoriją ir susipažinti su žmonėmis iš viso žemyno.

Tau bus duotas kelionės bilietas, o pagrindinė transporto priemonė bus traukinys. Salų ar atokių regionų gyventojams taikomos atskiros taisyklės.

Atrinktiems dalyviams bus išduota „DiscoverEU“ Europos jaunimo kortelė, kuria naudodamiesi jie galės gauti kultūrinių vizitų, mokymosi veiklos, sporto, vietos transporto, apgyvendinimo, maitinimo ir kt. sričių nuolaidų.

Kaip viskas vyksta?

Dalyvauti gali jaunuoliai, kurie:

  • yra gimę nuo 2005 m. liepos 1 d. (imtinai) iki 2006 m. birželio 30 d. (imtinai);
  • pildydami internetinę paraiškos formą teisingai nurodo asmens tapatybės kortelės, paso arba leidimo gyventi šalyje kortelės numerį;
  • yra:
    • vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių, įskaitant užjūrio šalis ir teritorijas, piliečiai arba gyventojai arba
    • vienos iš programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių (Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos arba Turkijos) piliečiai arba gyventojai.

Tada turėsi sudalyvauti viktorinoje (nebent teiki paraišką kaip grupės narys).

Jei būsi atrinktas, galėsi vykti į ne mažiau kaip 1 dienos ir ne daugiau kaip 30 dienų kelionę laikotarpiu nuo 2024 m. liepos 1 d. iki 2025 m. rugsėjo 30 d.

Jei turi negalią arba sveikatos problemų, dėl kurių tau keliauti sunku, gausi atitinkamą pagalbą. Daugiau informacijos – DUK atsakyme C.13.

Ar galiu keliauti su draugais?

Taip, gali! Gali keliauti vienas arba pakviesti prisijungti dar iki 4 draugų, su sąlyga, kad jie visi tenkina pirmiau išdėstytas sąlygas. Tam, kad pateiktų savo paraišką, jie turės naudoti tavo paraiškos kodą. Daugiau informacijos – DUK atsakymuose B.5–B.11.

Taip pat gali savo kelionės planus derinti su kitais „DiscoverEU“ keliautojais! Šiam tikslui pravers„DiscoverEU“ grupė platformoje „Facebook“. Prisijunk prie šios grupės jau dabar ir pradėk bendrauti su kitais dalyviais.

Jei tave atrinks, nacionalinės „Erasmus+“ agentūros padės tau užmegzti ryšius ir gauti informacijos – prieš išvykstant bus surengta susitikimų (taip pat ir su keliautojais).

Pasidalyk patirtimi

Atrinkti dalyviai automatiškai taps „DiscoverEU“ ambasadoriais. Tave, kaip ambasadorių, pakviesime pasidalyti kelionės įspūdžiais socialiniuose tinkluose (su saitažodžiu #DiscoverEU). Tu net gali surengti pristatymą savo mokykloje ar vietos bendruomenėje.

Noriu sužinoti daugiau!

Domina ankstesnių paraiškų teikimo etapų informacija? „DiscoverEU“ informacijos suvestinėse rasi daugiau informacijos apie šį veiksmą ir galėsi susipažinti su įvairių „DiscoverEU“ dalyvių įspūdžiais.

Europa tavęs laukia. Ženk pirmą žingsnį!