44.222.189.51
Rezultatai
Neradote atsakymo?
Data
2023-01-27
Žymės
Šaltinis

2022 m. Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso (PGI) tyrimo pristatymas

Data
2023-01-27

2022 m. Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso (PGI) tyrimo pristatymas

Sausio 30 d. 10.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius, konferencijų 501 salė) vyks 2022 m. Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso (PGI) tyrimo pristatymas.

Pristatymo metu bus aptarta, kokia yra ir kaip per iššūkių kupinus 2022 m. pakito Lietuvos visuomenės pilietinė galia. Kaip, kiek ir kuriose veiklose pakito mūsų pilietinis aktyvumas, ypač lyginant su pirmaisiais pandemijos metais? Ar keitėsi požiūris į piliečių ir visuomeninių organizacijų galią paveikti svarbius visai visuomenei ar atskiroms jos grupėms sprendimus? Ar kito su pilietine veikla siejamų rizikų vertinimas?

Atskiras dėmesys šių metų tyrime buvo skirtas Lietuvos visuomenės pagalbai Ukrainai ir ukrainiečiams, nusiteikimui ginti šalį bei nuomonei apie pastaraisiais metais vykusius protestus ir palaikymo akcijas. Kokiais būdais ir kiek aktyviai teikėme pagalbą karo paliestiesiems? Kiek palaikome skirtingus protestus ir palaikymo akcijas bei pripažįstame jiems teisę vykti, net jei šių protestų ir akcijų idėjos mums nepatinka? Kiek ir kaip esame nusiteikę ginti Lietuvą, jei ji būtų užpulta?

Pilietinės galios tyrimo rezultatus pristatys Pilietinės visuomenės instituto ekspertai: dr. Rūta Žiliukaitė, dr. Mindaugas Degutis, dr. Ieva Petronytė-Urbonavičienė ir prof. Ainė Ramonaitė.

Pristatymas taip pat bus transliuojamas Pilietinės visuomenės instituto „Facebook“ paskyroje.

Renginio metu taip pat kviečiame diskusijai apie Lietuvos visuomenės pagalbą Ukrainai ir ukrainiečiams, karo veiksmų poveikį piliečių nuomonei ir pasiryžimui imtis veiksmų. Diskusijoje dalyvauja Pilietinės galios tyrimo Pilietinės visuomenės instituto ekspertai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Martynas Šiurkus, Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos atstovė Luka Lesauskaitė ir Nevyriausybinių organizacijų koalicijos direktorė Gaja Šavelė.

2022 m. Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso tyrimą rėmė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Reprezentatyvią Lietuvos visuomenės apklausą tyrimui atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „VILMORUS“ 2022 metų spalio 11- 16 dienomis. Lietuvos pilietinės galios indeksą pagal mokslininkų Rūtos Žiliukaitės, Ainės Ramonaitės ir Mindaugo Degučio parengtą metodiką Pilietinės visuomenės institutas matuoja nuo 2007 metų.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Ievą Petronytę-Urbonavičienę, el. p. ieva@civitas.lt, tel. +370 672 21668.

Žymės
Šaltinis